Zápas : 8.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:4 (0:3)

48. vlastní
49. Vašek Doubek

Jakýkoliv herní i výsledkový progres celého podzimu jsme dokázali během jediného zápasu devalvovat a zahodit do koše. Po takticky nevyzrálém výkonu plném individuálních i systémových chyb jsme po zásluze prohráli s chytře hrajícím Fugasem 2:4.
Z klasické podzimní sestavy chyběl jen Jirka, naopak poprvé se do branky postavil Pavel, který při Martinově absenci o něco uspíšil svůj návrat. A nutno přiznat, že s úspěšnou aklimatizací jsme mu tedy rozhodně nepomohli.
Fugas šel do utkání s vcelku jednoduchou taktikou, se kterou jsme si ale prakticky celý zápas nedokázali poradit. Poctivě a obětavě bránil od půlící čáry, což na malém hřišti na Čechii dělalo z jeho vápna nedobytnou pevnost a v ofenzívě se spoléhal na individuální kvalitu jediného hráče a dobře zvládnuté standardní situace.
A jestli jsme v něčem opravdu pohořeli, tak právě v bránění standardek, z naprosto identického rohu rozehraného na přední tyč jsme inkasovali v prvním poločase dvakrát, když jednou byl u playmakera Fugasu pozdě Adam a podruhé pro změnu Lukáš. Mezitím jsme ještě dostali gól z trestného kopu na polovině hřiště, když se Tomáš s Davidem místo hře věnovali výměně názorů a soupeř se rychlou rozehrávkou dostal do přečíslení.
Ale ani směrem dopředu to z naší strany nebyla žádná sláva. Tomáš měl sice hned v úvodu před sebou poloodkrytou branku, ale tutovku zahodil a pak už se k fantastickému výkonu rozchytal gólman soupeře. Vyložených šancí jsme zas tolik neměli, zato střely zpoza vápna, ze kterých obvykle dáváme dost gólů, tentokrát končily těsně mimo nebo právě u brankáře.
Postupně se tak do naší hry vkrádala křeč, nepomohly asi změny v sestavě a rozestavení o poločase, naopak jsme těsně po přestávce inkasovali znovu, tentokrát po rychlém autu, kdy se útočník otočil kolem bránícího Adama a obstřelil vybíhajícího Pavla. Ten do té doby vlastně nesáhl na míč, ale se žádným z obdržených gólů nemohl dělat vůbec nic.
Na druhé straně neproměnil tisíciprocentní tutovku před prázdnou brankou Michal a tak nám naději dala až 12 minut před koncem jediná slabá chvilka gólmana Fugasu, který si hodil míč do vlastní branky. A když vzápětí využil chybu v rozehrávce k přesné střele Vašek, mohlo být z konce ještě drama.
Jenže závěrečný tlak vyzněl do ztracena, navíc jsme ve chvíli, kdy jsme potřebovali soupeře ještě víc zmáčknout, ztratili dobré dvě minuty nesmyslnou šarvátkou, kterou vyprovokoval frustrovaný Lukáš. Že se všechno obešlo bez karet a Lukáš tak bude moct hrát příště proti Sokolu, se dá považovat spíš za zázrak a velkou benevolenci rozhodčího.

Dosud se nám v sezóně dařilo zejména proto, že jsme hráli proti soupeřům, kteří se snažili držet míč a my jsme měli prostor k brejkům. Když se ale spojilo malé hřiště s defenzivní taktikou Fugasu, ukázalo se, že na to nejsme vůbec připraveni. Při rozehrávce jsme byli i ve třech hráčích na vlastní půlce, takže pak se dalo na pozornou obranu jen těžko vyzrát, a ani nákopy vlastně k ničemu nevedly. Soupeř nás vlastně totálně vymazal, ačkoliv herní převahu jsme měli my. A dalším problémem byla disciplína, ať už jde o nepochopitelné Lukášovo extempore, tak věčné Davidovo remcání. Právě od hlavních opor týmu se čeká, že v podobně těžké situaci ostatním pomohou, ne že oni sami naopak budou svým chováním přítěží...
Hráč zápasu: Vašek Doubek      Profil...      Statistika...

Jako jeden z mála výrazně nekazil, navíc druhým gólem nám dal naději do závěru.

Sviňmetr : 4.2 sviní (standard)