30. Vašek Doubek
43. Anton Olchovoj (Vašek Doubek)
59. Jirka Dymák (Michal Bočan)

33. minuta

V dohrávce 5. kola jsme na Děkance porazili Jemné a Solené 5:2 a zůstali tak reálně v postupové hře. V místy zbytečně emotivním utkání jsme se po slabším úvodu přeci jen rozehráli a soupeře nakonec bez větších problémů přehráli. Po souběžném vítězství Sokola Picasso nad Pozdním sběrem se sedm týmů srovnalo na 10 bodech a boj o dvě postupová místa je tak naprosto otevřený.
Z vítězné sestavy proti Gente chyběl nakonec jenom Lukáš, Adam to na zápas na poslední chvíli stihl a dorazil i trochu nachlazený Jirka, takže jsme měli dva na střídání. Soupeř měl střídačku poněkud početnější a očekávali jsme, že toho bude chtít využit.
První varování před podceněním tabulkově níže postaveného soupeře přišlo už po dvou minutách, kdy se z ničeho nic ocitl na hranici našeho vápna úplně volný útočník, Martin ho ale vychytal. My jsme se z počáteční letargie probrali až po pěti minutách, leč hned gólově. Anton vysunul po levé straně Davida, ten ustál faul obránce a z úhlu nekompromisně propálil gólmana.
Právě David byl ústřední postavou dalších minut. Hodně důrazná hra obránců v červeném mu příliš nevoněla a tak spoustu prostoru zbytečně vyplnilo vzájemné poštěkávání a výměny názorů, které nás akorát zbytečně vyváděly z koncentrace. Navíc nás rozhodilo i laciné vyrovnání soupeře, když jsme si špatně rozebrali hráče a proti střele z druhé vlny neměl Martin šanci zasáhnout.
V hluché desetiminutovce jsme přežili několik nebezpečných závarů, při kterých musel náš gólman prokázat dobrý postřeh a dlouho jsme se marně snažili herně nějak srovnat. Soupeř nás převyšoval zejména v důrazu, vyhrával osobní souboje a chodil do nebezpečných brejků.
Vysvobození pro nás znamenalo až úspěšně provedení signálu z časů Ústavanu. Michal si naběhl na na krátko rozehraný roh Davida a prostřelil chumel hráčů před brankou. Do pauzy ještě David s přispěním zásahu gólmana trefil tyč a těsně před přestávkou nás uklidnil třetím gólem Vašek, který se z vlastní poloviny probil až před branku a rovněž nekompromisně zakončil.
Bohužel ani druhou půli jsme nezačali ideálně, hned ve 32. minutě jsme inkasovali z trošku přísně nařízeného trestného kopu. Ten ale soupeř rozehrál velmi dobře a Vašek na zadní tyči už pohromu neodvrátil. Jemné a Solené ucítily druhou šanci a chvíli nás zatlačily do defenzívy, v klíčových chvílích nás ale znovu podržel Martin.
V rozhodující fázi zápasu se nám naštěstí povedlo odskočit znovu na rozdíl dvou branek, když Vašek zatáhl balon po pravém křídle a na zadní tyči nabíhající Anton osvědčil znovu skvělý timing. Soupeř už se na obrat nezmohl, naopak minutu před koncem ho definitivně dorazil po Michalově autu nehlídaný Jirka.

Jedna věc je, že jsme byli většinu zápasu viditelně lepší a vyhrát jsme si zasloužili. Na druhou stranu zejména některé úseky hry v prvním poločase byly hodně slabé, primárně jsme nebyli důrazní, v druhé řadě chybělo lepší pokrytí hráčů a navíc jsme se zbytečně přizpůsobili herně soupeři. O naprosto zbytečných diskuzích se soupeřem a rozhodčím, zejména v Davidově podání, nemluvě. Pokud opravdu chceme hrát o postup - a ta šance tu v tuto chvíli opravdu reálně je - tak přesně tyhle věci musíme eliminovat, protože tyhle "detaily" budou ve vyrovnaných zápasech rozhodovat.
Hráč zápasu: Martin Švec      Profil...      Statistika...

Jenom v prvním poločase chytil minimálně tři jasné góly a i v dalším průběhu utkání nás výrazně podržel.

Sviňmetr : 6.3 sviní (velmi kvalitní)