55. Michal Bočan
60. David Straka (Vašek Doubek)

32. minuta
Lukáš Lojín

Nejlepší kolektivní výkon sezóny nám přinesl po vítězství 5:2 skalp vedoucího týmu tabulky Gente - Yeti a spolu s ním udržení reálné naděje na umístění v první čtyřce. Velmi rychlé a bojovné utkání v 48. minutě z rychlého brejku Vašek, který byl u třech našich gólů.
Po minulé blamáži s Pozdním sběrem jsme si potřebovali znovu zvednou sebevědomí. Gente, táhnoucí za sebou sérii pěti vítězství za sebou, a aktuální lídr skupiny, ale nebylo pro tento účel zrovna ideálním soupeřem. V naší sestavě kromě dlouhodobě zraněných Pavla, Ivoše a Jirky Škrábka ale tentokrát nikdo nechyběl.
V prvních minutách jsme se ocitli pod poměrně silným tlakem soupeře, který si dokázal vytvořit územní převahu a využíval jakéhosi počátečního obranného chaosu v našich řadách. Naštěstí však většinou nezakončil přesně, nebo nás podržel Martin. Na druhé straně se nám povedlo otevřít skóre z vlastně první kloudné akce. Michal po Vaškově nahrávce vystřelil zpoza vápna, brankář Gente míč neudržel a dorážející Michal u něj byl nejdřív.
Po několika dalších závarech, kdy vyrovnání viselo skoro na vlásku, se Gente přeci jen dočkalo. Nedokázali jsme pokrýt rychlou akci po levém křídle a po centru přišlo zakončení hlavičkou z bezprostřední blízkosti, proti kterému Martin nemohl nijak zasáhnout. Přesto pro nás i poločasových 1:1 bylo vcelku slušným výsledkem.
Zápas se poprvé začal výrazněji lámat na naši stranu zkraje druhé půle. Nejdřív Lukáš, byť za cenu žluté karty, dokázal zastavit nebezpečný brejk, na druhé straně jsme my ze standardky udeřili. Davidův trestný kop od postranní čáry proletěl přes chumel hráčů až na zadní tyč, brankář soupeře přes clonícího Adama neviděl vůbec nic.
Druhý poločas celkově byl z obou stran ještě o něco akčnější a rychlejší. Nás zachránila dvakrát tyč a několikrát znovu Martin, na druhé straně trefil tyčku ve skluzu Jirka a David neproměnil samostatný únik na gólmana. Prosadil se až Vašek, který si ve 48. minutě u lajny zpracoval přihrávku Antona, zbavil se obránce a posléze i vybíhajícího gólmana a zakončil do prázdné branky.
V hektické poslední desetiminutovce sice Gente po velkém tlaku před naší brankou snížilo, ale téměř vzápětí nám Michal tečovanou sřelou z přímého kopu vrátil dvoubrankový náskok. Soupeř pak už totálně otevřel hru a v poslední minutě ještě jednou inkasoval poté, co Vašek připravil snadnou pozici pro Davida.

Sešli jsme se v solidní sestavě a hned to bylo znát. Soupeř měl sice možná víc ze hry, ale na šance byl zápas vyrovnaný a svoje možnosti jsme na rozdíl od něj dokázali proměnit. Navíc se nám čase zas povedly standardky, ze kterých jsme dali dva góly.
Hráč zápasu: Vašek Doubek      Profil...      Statistika...

Přihrál na první a poslední gól, ten rozhodující na 3:1 sám vstřelil a celý zápas byl aktivní. Jen se střídáním má stále trochu problém...

Sviňmetr : 7.6 sviní (velmi kvalitní)