32. Lukáš Lojín (Vašek Doubek)
40. Vašek Doubek

27. minuta
Vašek Doubek

Povinné vítězství 4:1 nad Interem Bubeneč po vcelku přesvědčivém výkonu nás po čtyřech kolech posunula na dohled postupovým pozicím a naznačila, že starosti se záchranou by se nás tuto sezónu rozhodně týkat neměly. Na desáté místo máme totiž momentálně šest bodů k dobru. Dvěma brankami přispěl k výhře David.
Ve vcelku už tradiční podzimní sestavě - čili bez Pavla, Jirky a Luboše - jsme šli do zápasu, ve kterém jsme mohli vlastně jen ztratit. Soupeř byl poslední s mizerným skóre 2:20 a samozřejmě bez bodu. Po dobré zkušenosti z minula jsme nechali i tentokrát Vaška vzadu a na hrot šel k Davidovi a Tomášovi. navrátilec Ivoš.
Soupeř se od prvních minut logicky soustředil hodně na defenzívu a nám se proti zhuštěné obraně moc nedařilo. Do vyložených šancí jsme se nedostávali a postupné útoky ztroskotávaly na špatné finální přihrávce nebo koncovce.
Inter navíc záhy přidal na malém hřišti dost účinný "vysoký presink" a znemožňoval nám rozehrávat po zemi. V kombinaci s tím, že Martinovi výkopy zrovna dvakrát nešly, jsme tedy měli logicky dost velký problém s nějakou konstruktivní rozehrávkou.
Zpočátku nám to ale tolik nevadilo, protože právě roztažené hry soupeře dokázal (bohužel poprvé a naposled) využít Vašek. Excelentním pasem přes celé hřiště vyřadil ze hry kompletní pětku soupeře a zabíhající David se z první trefil pěkně na zadní tyč. A vzápětí se David po Michalově autu mohl radovat z druhého přesného zásahu.
Dvoubrankový náskok nás uklidnil, hráli jsme v pohodě a mohli přidat další góly, jenže Interu se rozchytal brankář, takže na definitivní rozhodnutí jsme si museli počkat až do druhé půle. To Lukáš vlétl do rozehrávky soupeře, místo střely si ještě stihl vyměnit míč s Vaškem, který zůstal "v ofsajdu" za obranou a zakončoval do prázdné branky.
A když stejně jako v přáteláku Vašek využil nerozhodnosti brankáře v rozehrávce a snadno skóroval, nebylo už víc co řešit. Inter sice ještě dokázal deset minut před koncem střelou z úhlu snížit, na víc už ale neměl. Ani my už jsme další góly nepřidali a tak zápas skončil pro obě strany přijatelným výsledkem 4:1.

Uhráli jsme takový výsledek, jaký jsme chtěli a potřebovali. Děkanka nám ale tentokrát příliš nesvědčila, často chyběla účinnější mezihra a nakopávanými míči jsme se neprosazovali vůbec. Pozitivní je, že máme nahráno a po týdenní přestávce můžeme jít do těžkého dvojboje s Pozdním sběrem a Gente bez nervů.
Hráč zápasu: Vašek Doubek      Profil...      Statistika...

Z pozice rozehrávače opět perfektně dirigoval hru, připravil dva góly a další po dobrém napadání sám vstřelil.

Sviňmetr : 6.4 sviní (velmi kvalitní)