9. David Straka
23. Lukáš Lojín (David Straka)
31. Anton Olchovoj (David Straka)
40. Lukáš Lojín (David Straka)

Vstup do nové sezony se nám výsledkově nevydařil, v dlouho vyrovnaném utkání jsme nakonec podlehli o kousek lepšímu Gepardu 4:6 a ani na třetí pokus jsme ve čtvrté lize v úvodním zápase nebodovali. Více brzy v reportu...
Do zápasu jsme šli s pozměněnou a také dost prořídlou sestavou. Zraněného Pavla musel nahradit Adam, chyběl i stále zraněný Ivoš a také Jirka, museli jsme tak povolat i podzimního "náhradníka" Luboše.
Vstup do utkání jsme měli snad nejhorší možný, inkasovali jsme prakticky z první akce. Vašek nedostoupil svého hráče a na jeho střelu zpoza vápna k tyči Adam bohužel nedosáhl. Z rychlého direktu jsme se sice chvíli otřepávali, postupně jsme ale vyrovnali hru a po devíti minutách i skóre, když se po chybě v obraně Gepardu prosadil David.
Ve střední fázi zápasu se hrál místy dost otevřený fotbal s řadou šancí, ale i nepřesností a góly padaly vždy po dvojicích. Gepard šel znovu do trháku poté, co Lukáš zahrál ve vápně rukou a inkasovali jsme z penalty. Na druhé straně po Vaškově akci mířil David patičkou do tyče a odražený míč narval z úhlu do sítě volný Lukáš.
Jak začal soupeř první půli, tak my tu druhou. David poslal střílený centr na zadní tyč, kde z ničeho nic vyplaval nehlídaný Anton a ve skluzu dopravil míč do sítě. Jenže naše radost netrvala ani půl minuty, soupeř rozehrál a Adam propustil do sítě rychlou střelu z levého křídla.
Vrátit vedení nám mohl Tomáš, ale v těžké pozici nedokázal zblízka dotlačit míč do sítě. Na druhé straně jsme si bohužel nedokázali pohlídat odražený míč a Gepard po prudké ráně "pod klacek" otočil zápas. Přestřelka ale pokračovala, David přiťukl Lukášovi ten zdálky naše volné místo přesně u tyče.
V poslední desetiminutovce jsme ovšem několikrát zapomněli na obranu a dlouho nadějně rozehraný zápas nakonec ztratili. Bohužel jsme udělali v přechodové fázi i v rozehrávce hodně chyb a některé soupeř prostě využít musel. Takže jsme dvakrát nechali za sebou osamoceného střelce a ten už si věděl rady. Zdramatizovat zápas ještě mohl David, neměl ale potřebné štěstí.

Na jednu stranu samozřejmě porážka mrzí, na druhou stranu si ale všechno teprve sedá a naše výkony určitě půjdou nahoru. Nutně ale potřebujeme vyřešit otázku gólmana, na kterém naše hra dosud stála. Hrát na to, že soupeře přestřílíme, opravdu nemůžeme a šest inkasovaných gólů je špatná vizitka, byť tedy na vině byla hlavně laxnost v obraně. Adam dělal, co mohl, je potřeba ocenit už to, že se přihlásil dobrovolně, ale málo platné, brankář to není. A když mu obránci nepomohou a dělají zbytečné chyby, tak se prostě vyhrát nedá. Další kapitolou je střídání, pokud máme na lavičce jen dva lidi, tak opravdu není možné, abychom hráli deset minut ve stejné sestavě.
Hráč zápasu: David Straka      Profil...      Statistika...

Byl u všech našich gólů, ani jeho čtyři body ale k úspěchu nestačily...

Sviňmetr : 5 sviní (standard)