29. Vašek Doubek (Lukáš Lojín)
34. Lukáš Lojín (Adam Marcinik)
35. Vašek Doubek (Anton Olchovoj)
44. Jirka Škrábek (Vašek Doubek)

Dvě dvojice slepených branek orámovaly poločasovou přestávku a dovedly nás k vcelku pohodlnému vítězství nad Dirty Bastards, které jsme tím odsoudili k sestupu. Sezónu jsme tak zakončili se 13 body a šesti výhrami na kontě, čímž jsme překonali loňský podzimní bodový zápis. Dvěma góly a asistencí se na výhře 5:2 podílel Vašek.
Na posledním zápase sezóny chyběl v sestavě kromě dlouhodobých marodů také Ivoš, který měl naražená žebra a vzhledem k tomu, že nám už o nic nešlo, nemělo smysl jeho start riskovat. To soupeři šlo o hodně, v případě výhry by si zajistil udržení v soutěži.
Zpočátku to ale moc nevypadalo, že soupeř bojuje o záchranu, na zápas totiž dorazil pouze v pěti, pravděpodobně kvůli dost brzkému času výkopu. Úvodní krátkou přesilovku jsme ovšem nevyužili a jakmile dorazil Bastardům pátý hráč, začali nás přehrávat. V dalších patnácti minutách byli rozhodně lepším týmem, naštěstí pro nás ale dokázali skórovat pouze jednou.
S blížícím se závěrem první půle jsme se ale postupně dostávali do hry, dokázali jsme zlepšit rozehrávku a v podstatě z první větší šance jsme se propracovali k vyrovnání. Jirka Škrábek získal míč ve středu pole, jeho přihrávku dokázal Anton nejen doběhnout, ale trochu krkolomně i vrátit před branku, kde byl Jirka v tu chvíli úplně sám a z hranice vápna mířil přesně pod břevno.
Vstřelený gól nás nakopnul tak, že jsme zápas ještě do půle otočili. Lukáš utekl po lajně, jeho střílený centr se přes teč obránce dostal k Vaškovi, který z metru prázdnou branku snad ani nemohl minout.
Bastardi paradoxně vypadli z role ve chvíli, kdy už měli dokonce hráče na střídání. Navíc místo aby na nás po přestávce vletěli, inkasovali ještě dvakrát a bylo prakticky po zápase. Nejdřív Lukáš využil Adamovu kolmou přihrávku a vzápětí se Vašek po Antonově asistenci trefil přesně mezi nohy gólmana.
Soupeř se pak sice snažil se zápasem něco udělat, ale my už jsme hráli v pohodě a drželi jsme si pohodlný náskok. Navíc když na sebe ve 44. minutě Vašek navázal tři hráče a prostrčil mezi nimi míč na úplně volného Jirku, bylo hotovo. Bastardi sice ještě v poslední desetiminutovce dokázali po nedorozumění v naší obraně snížit, na nějaký zvrat už ale neměli dost síly ani vůle.

Na rozdíl od podzimu se nám podařilo zvládnout i závěrečný zápas proti slabšímu soupeři v situaci, kdy nám o nic nešlo. Celkově je potěšující, že jsme znovu dokázali získávat body v těch důležitých zápasech se srovnatelnými protivníky a ve své druhé sezoně se prakticky od začátku drželi v klidném středu tabulky.
Hráč zápasu: Vašek Doubek      Profil...      Statistika...

Dvěma góly orámoval přestávku a výrazně přispěl k našemu pohodlnému vítězství.

Sviňmetr : 6.6 sviní (velmi kvalitní)