55. Lukáš Lojín (Jirka Dymák)
58. Lukáš Lojín (Tomáš Rosenberger)

49. minuta
Lukáš Lojín

Proti Servalu se nám podruhé v sezóně podařilo skórovat sedmkrát, na opticky jasné výhře 7:3 se ale podepsalo zejména to, že soupeř napáchal v defenzívě více hrubých chyb a ani mu nezachytal gólman. Jinak byl k vidění zápas spíš podprůměrné úrovně, ve kterém jsme se většinu druhé půle vysloveně trápili.
Vcelku solidní sestava, oproti předpokladům nakonec slušné počasí a hratelný soupeř, to vše slibovalo pohodový fotbálek, alespoň z naší strany určitě bez nervů. Nakonec z toho bylo zbytečné drama a z výkonů obou týmů místy bolely oči, místy vstávaly vlasy na hlavě.
Lepší vstup do zápasu jsme si nemohl přát. Pavel se už ve druhé minutě krásně trefil do náběhu Lukáše, ten z první nacentroval před bránu na dobíhajícího Tomáše a jeho strážce si nešťastně srazil míč do vlastní branky. Obrana Servalu v první fázi hry byla celkově dost nejistá a vedení jsme mohli několikrát pojistit. Jen Ivoš dvakrát obral beka o míč a šel skoro sám na branku, jenže jednou trefil brankáře, podruhé levačkou přestřelil.
Ve chvíli, kdy se soupeř pomalu dostával do hry, tak se vlastně sám znovu srazil dolů. Jirka vystihl hrůzostrašnou rozehrávku obránce přes vlastní vápno a ve skluzu dopravil míč do branky. Jenže to nebyl poslední kuriózní gól, na druhé straně Lukáš blokoval střelu z křídla jen do tyče, od které se míč odrazil do ležícího Pavla a do branky.
Góly ale padaly dál a nám se v následujících minutách podařilo vytvořit si rozhodující náskok. Nejdřív Lukáš vystihl rozehrávku gólmana a nekompromisně zakončil, o dvě minuty později po naší nejlepší akci v první půli střílel z křídla Anton a s pomocí teče obránců zvýšil už na 4:1. Soupeř se ale nevzdal a ještě do poločasu po rychle rozehraném autu snížil, když nehlídaný hráč zakončoval pěkně pod břevno.
Do druhé půle jsme mohli jít celkem v klidu, jenže místo toho jsme úplně přestali hrát, dávali jsme Servalu spoustu prostoru a když Vašek na půlce nedohrál souboj, další dva naši obránci se ho ani nezúčastnili a útočník tak po sólu přes tři hráče přesně zakončil, bylo zaděláno na drama. Zatímco v prvním poločase se herně trápil soupeř, teď padla mizérie na nás a na tuhle fázi hry se při vší dobré vůli nedalo moc koukat.
Serval ale žádnou ze svých šancí - částečně vlastní nemohoucností, částečně Pavlovou zásluhou - využít nedokázal, nqaopak my jsme se v posledních deseti minutách trochu probrali a zápas definitivně rozhodli. Vašek tentokrát dokázal udržet nervy, i přes dva žluté fauly na svou osobu, a soupeři se pomstil tím nejlepším způsobem. Prvním dotykem si zpracoval Pavlův výhoz a druhým poslal skákající míč přesně k zadní tyči.
Soupeř pak v těžké situaci už úplně přestal bránit a záhy za to zaplatil. Adam sice těsně před brankářem už neměl prostor k zakončení, v pokračující akci ale Jirka uvolnil Lukáše a tomu stačilo jen trefit branku. A skóre uzavřel znovu Lukáš, kterému připravil jasnou pozici pro změnu Tomáš.

Soupeř nás naštěstí hned v úvodu posadil na koně řadou těžko pochopitelných minel, jinak by tenhle zápas byl asi ještě větší trápení než minule. Na většinu druhého poločasu se pak, pro klid našich duší, pokusme raději zapomenout.
Hráč zápasu: Jirka Dymák      Profil...      Statistika...

Ke gólu a asistenci přidal i svou tradiční porci nasazení, které nám jinak zejména v druhé půli dost chybělo.

Sviňmetr : 6.2 sviní (velmi kvalitní)