Výsledek : 3:2 (1:1)

27. Luboš Fröhlich (Anton Olchovoj)
32. Luboš Fröhlich (Vlado Kovalskyy)
33. Luboš Fröhlich (Lukáš Lojín)

Další těžkou bitvu v nepříjemném počasí jsme zvládli a zásluhou Lubošova hattricku jsme v Malešicích porazili silné Alibi 3:2. Se sedmi body ze sedmi zápasů jsme tak zatím na dobré cestě ke klidné záchraně.
Po personální krizi předchozích týdnů se situace poněkud zlepšila, z marodky se vrátil Adam a oproti předpokladům hned po dosednutí letadla z Kuby dorazil na zápas i Lukáš. Situace v obraně přesto stále nebyla optimální a tak jsme museli i tentokrát improvizovat.
Po úvodní vcelku vyrovnané desetiminutovce jsme se začali pomalu dostávat pod tlak rychlejšího a přesnějšího soupeře. Znovu nám chyběl důraz v osobních soubojích i klid v rozehrávce, takže jsme se prakticky jen bránili. Výjimkou byla situace, kdy se po rychlé rozehrávce Pavla a Vladově pěkném voleji poprvé (a nikoliv naposled) vytáhl soupeřův gólman.
Ačkoliv to podle výsledku moc nevypadá, tak hlavními postavami byli po většinu času právě oba brankáři, Pavel nás zachránil několikrát jak v první půli, tak při závěrečném šturmu Alibi za vyrovnáním, kdy se v jednom případě musel spolehnout i na dobře postavené tyče. Na druhé straně nebude na zápas nejlépe vzpomínat třeba Vlado, který šel třikrát sám na gólmana, ani jednou na něj ale nevyzrál.
Naštěstí pro nás oranžoví vytěžili ze své převahy jen jeden gól a ještě do poločasu nám dali šanci na vyrovnání. Anton vybojoval z rozehrávky Alibi míč pro Luboše, který se z křídla trefil přesně na zadní tyč.
Úvod druhé půle přinesl zvrat v zápase a z našeho pohledu vlastně rozhodnutí. Nejdřív Vlado v brejku hlavou přiklepl Lubošovi, který halfvolejem uklidil míč za gólmana, o minutu později pak znovu Luboš využil Lukášovi uličky a z otočky dokonal hattrick.
Soupeř se z této rány nemohl chvíli vzpamatovat a my měli několik dalších šancí na zvýšení náskoku, gólman Alibi byl ale proti a když už byl jednou překonán, zaskočil za něj téměř na brankové čáře obránce. Postupně ale soupeř znovu začal získávat převahu, nový náboj pak dalo zápasu snížení Alibi, které uspělo po trochu smolném odrazu po rohovém kopu.
V závěru už jsme trochu tahali čas, v útoku se snažili vyhnout dost agresivně hrajícímu "plešounovi" s číslem 10 a čekali na příležitosti na brejky. Těch sice přišlo víc než dost, nic jsme ale dokázali dotáhnout, naštěstí soupeř na tom byl podobně a zahodil několik vyložených šancí.

Remíza by asi byla spravedlivější, oba týmy navíc zahodily dost šancí a tak vlastně zápas mohl dopadnout jakkoliv. Nám stačila prakticky jedna pětiminutovka okolo poločasové přestávky a střelecká pohotovost Luboše. Jinak ale zejména v prvním poločase vázly kombinace i souhra v defenzívě a na nedostatek štěstí jsme si dvakrát stěžovat nemohli. Dva body nás dostaly do poměrně komfortní situace, ze čtyř zbývajících duelů nám prakticky stačí bodovat proti poslednímu Servalu a na závěr proti Bastardům a udržíme se v klidném středu tabulky.
Hráč zápasu: Luboš Fröhlich      Profil...      Statistika...

Třemi góly během šesti minut orámoval poločasovou přestávku a měl tak hlavní podíl na obratu v zápase.

Sviňmetr : 6.4 sviní (velmi kvalitní)