26. Jirka Škrábek (Vlado Kovalskyy)
57. Luboš Fröhlich (Vlado Kovalskyy)

47. minuta
Lukáš Lojín

V emotivním utkání se zajímavým průběhem jsme dokázali poprvé v historii bodovat proti Morové ráně. Ovšem ačkoliv naše opět dost kombinovaná sestava v prvním poločase dvakrát vedla o dva góly, nakonec jsme byli rádi, že jsme dokázali v závěru alespoň vyrovnat na 4:4.
Oproti minulému zápasu se do sestavy vrátili Lukáš s Jirkou Dymákem a také Jirka Škrábek, ale pro změnu jsme se museli obejít bez Pavla, který se prý kdesi učil jezdit na koni a Vaška, kterému "nebylo dobře". A jelikož se na poslední chvíli omluvil i náhradní gólman Dan, museli jsme do branky obětovat Antona.
První minuty prakticky kopírovaly úvod minulého zápasu. Soupeř hrál, byl aktivní, my se nedokázali dostat do tempa a pořádně podržet míč. Při několika závarech visel gól ve vzduchu a jen díky Antonovi jsme drželi čisté konto.
Naopak chvilku poté, co dorazil opozdilec Vlado, jsme z první vážnější akce udeřili my. Lubošův aut propadl až k Jirkovi Škrábkovi, který ho na zadní tyči z voleje uklidil do branky. A mohlo být ještě lépe, jenže Jirka Dymák sám na hranici vápna nedokázal trefit branku.
Příchod Vlada notně rozhýbal náš útok a v další fázi hry se podařilo Morovku zatlačit před vlastní branku. Vyvrcholením tlaku pak byla pěkná branka Luboše po Ivošově přihrávce. Soupeři se ale podařilo brzy snížit, po hraničním zákroku Jirky Dymáka soupeř rozehrával standardku těsně vedle našeho vápna a míč po teči ve zdi propadl na bližší tyči do branky.
Tím se v závěrečné desetiminutovce první půle otevřela gólová stavidla, bohužel více to padalo do naší branky. Nejdřív se nám ale podařilo znovu odskočit na dvoubrankový rozdíl, když si Jirka Škrábek vyměnil míč s Vladem a jeho střelu z ostrého úhlu smolně tečoval do vlastní branky jeden z obránců.
Jenže prakticky hned z rozehrávky jsme znovu inkasovali, když Ivoš nedohrál souboj na půlce, útočník následně přešel přes další dva naše obránce a trefil se přesně na zadní tyč. Další zápletku zápasu přidala 30. minuta, na jedné straně trefil Vlado pěknou střelou tyč a vzápětí Morovka po tečované střele zdálky se štěstím vyrovnala.
V závěru první půle se navíc nejdřív vcelku klidný duel dost vyhrotil a zejména situace, kdy útočník soupeře naprosto bez snahy hrát míč sestřelil unikajícího Lukáše a následné emotivní reakce obou stran si zasloužily víc než jednu žlutou kartu.
Záhy po pauze přišel další dost nešetrný žlutý zákrok tentokrát na Jirku Škrábka, který odkulhal ze hřiště, zápas ale nakonec dohrál. A bohužel také vedoucí gól Morovky po pěkné akci nejnebezpečnějšího hráče soupeře a přesné střele, která zazvonila na obě tyče.
Pak už hrál soupeř přesně to, co potřeboval, takže se nikam nehnal a čekal na brejky, zatímco nám se zejména v útočné fázi znovu příliš nedařilo. Spoustu nadějných akcí zbrzdily nepřesnosti a navíc jsme tím dávali soupeři možnost k rychlým kontrům. Anton ale držel a dvakrát nás zachránil na brankové čáře.
V závěru už hrál se žlutou kartou i Lukáš, který ale popravdě nemusel být tou dobou vůbec na hřišti, protože dost nepřesný rozhodčí mu odpustil jak oplácení ve zmíněné situaci z první půle, tak dost evidentní držení ve vápně. Do čtyřech ale nakonec šel soupeř, když jeden z obránců hasil faulem náš rychlý brejk a druhé žluté se mohli divit opravdu jen jeho spoluhráči.
Posledních asi pět minut jsme tak měli k dispozici přesilovku, využili jsme ji ale pouze jednou, když Vlado uvolnil Luboše, ten si přehodil míč na pravačku a nechytatelně zavěsil. Pak to ještě Vlado zkoušel sám, ale mířil bohužel těsně vedle.

V šesti zápasech jara jsme vystřídali už šest gólmanů, což je opravdu strašidelná bilance. Na výsledek to ale zásadní vliv nemělo, protože Anton dělal, co mohl a několikrát nás zachránil. Ztráta slibného náskoku zamrzí, zejména proto, že dva jeho góly byly spíš náhodné a soupeř rozhodně byl k poražení. Na druhou stranu se nám podařilo bodovat za situace, že jsme většinu druhé půle prohrávali, což se nám často nestává.
Hráč zápasu: Jirka Škrábek      Profil...      Statistika...

Dvakrát skóroval a obstojně zvládl i v áčku už trochu netypickou úlohu obránce.

Sviňmetr : 6 sviní (standard)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr