12. minuta
Adam Marcinik
 60. minuta
Vašek Doubek

Brzké Adamovo vyloučení nám sebralo reálnou naději na úspěch v úvodním utkání jara proti týmu Steve, ve kterém jsme podlehli 2:4. I v oslabení jsme ale dokázali smazat dvoubrankové manko a o šanci na body proti hratelnému soupeři jsme se připravili vlastními chybami v rozehrávce.
Do zápasu jsme šli bez zraněného Pavla a chůvy Matěje, naopak nastoupit už mohl Luboš, kterého jsme těsně před utkáním stihli zaregistrovat. Pavla pak nahradila obvyklá výpomoc pro tyto příležitosti, Dan z béčka. Zápas se ale málem nehrál, soupeř se totiž na poslední chvíli jen tak tak slezl a nakonec hrál celý zápas bez střídání.
Pro nás s plnou lavičkou to mohla být postupem času rozhodně výhoda, jenže veškerá taktika či strategie vzala za své už po dvanácti minutách. Adam při obranném zákroku promáchnul a svou chybu se snažil napravit s takovou vehemencí, že spáchal ještě větší minelu a po faulu ve vápně pro něj zápas skončil.
V té době už navíc Steve vedl 1:0, když obránci zbytečně zdvojili hráče s míčem a na hranici vápna zůstal volný jeho spoluhráč, který pohodlně zakončil. Po Adamově vyloučení následovala logicky penalta, kterou ale soupeř naštěstí neproměnil. Před námi ale stejně bylo 50 minut ve čtyřech, navíc s nutností dotahovat náskok.
Zpočátku jsme se s novou situací srovnávali dost špatně, vázlo střídání a ani ve hře to nejdřív moc valně nevypadalo. Krom dvou nebezpečných hlaviček Tomáše jsme si vážnější šanci nevypracovali. A když Luboš hloupou zpětnou přihrávkou "namazal" soupeři do úspěšného přečíslení dva na jednoho, vypadalo to s námi už dost bledě.
Jenže pak se nám podařila rychlá akce, Vašek našel na levé straně rozběhnutého Jirku Dymáka a jeho zpětnou přihrávku uklidil ke vzdálenější tyči Lukáš. Teď naopak znervózněl soupeř a v další minimálně čtvrthodince jsme mu byli minimálně vyrovnaným soupeřem, navíc v zakončení nebezpečnějším.
Hned zkraje druhé půle vybojoval Lukáš z ponechané výhody roh, který sám rozehrál a na zadní tyči číhající Ivoš měl už poměrně snadnou práci. V tu chvíli jsme byli psychicky nahoře a oprávněně jsme proti čím dál unavenějšímu soupeři cítili velkou šanci na obrat. Navíc nás několikrát podržel Dan, zvláště zázračným dvojzákrokem v gólovce soupeře.
Jenže slibně rozehranou partii jsme vlastními hrubými chybami ztratili. Na začátku pohromy byl Ivoš, který šel zbytečně do dvou hráčů, přišel o míč a ve snaze zachránit situaci fauloval. Rozhodčí ale ponechal výhodu, s čímž bohužel brankář ani Lukáš moc nepočítali a Steve se tak lacino dostal do vedení.
A vzápětí přišel další gól, který nás definitivně dorazil. Anton v nadějném brejku tři na dva přenechal čitelnou přihrávkou míč soupeři a ten rychlý kontr přesně zakončil. V závěru ještě frustrovaný Vašek přejel u lajny jednoho ze soupeřů a za žlutou kartu mohl být hodně rád.

Nesmíme zapomínat na fakt, že soupeř víc než tři čtvrtiny zápasu hrál přesilovku. My jsme se ale zejména v některých pasážích s touto situací popasovali vcelku slušně a oprávněně si můžeme říkat, že v pěti bychom tenhle zápas pravděpodobně vyhráli, protože soupeř bez střídání na tom nebyl s fyzičkou bůhvíjak. Bohužel nás jako už mnohokrát potopily hloupé a zbytečné chyby ve vlastní rozehrávce, a v tu chvíli je jedno, jestli jsme hráli přesilovku my nebo soupeř. Podobné minely se na této úrovni prostě trestají a pokud se jich nevyvarujeme, budeme to mít těžké...
Hráč zápasu: Jirka Dymák      Profil...      Statistika...

V důležité chvíli dokázal tým povzbudit a nahecovat, přihrávkou se podílej na prvním gólu.

Sviňmetr : 5.4 sviní (standard)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr