Kalendář akcí:

Červen 2021

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
212223
24
252627
282930
Program na celý rok...


logo

Modrý Svině - Deportivo Estudiantil A


Datum : 22.10.2015 19:30
Místo : Děkanka
Zápas : 8.kolo Hanspaulka
Autor článku : Ota Duben
Výsledek : 3:1 (2:0)

18. Lukáš Lojín
19. Ivo Kurhajec
53. Adam Marcinik (Vašek Doubek)
Karty :

 25. minuta
Adam Marcinik
 60. minuta
Lukáš Lojín

   tisk Verze pro tisk      email Poslat stránku e-mailem

Stejně jako na jaře, i tentokrát jsme emocemi nabitý zápas s Deportivem Estudiantil zvládli a po výhře 3:1 jsme se výrazně přiblížili udržení ve 4. lize. Zápas ovšem zejména vinou naprosto tragických rozhodčích nepřinesl příliš hezkých fotbalových momentů, zato řadu věcí, které do Hanspaulky nepatří.
Popasovat se s nepříjemným soupeřem dostala "za úkol" totožná sestava jako v minulém zápase - Jirka Dymák chyběl kvůli nachlazení a Tomáš Jedlička byl na tréninku. Navíc začátek zápasu nestíhali Lukáš s Vaškem, museli jsme tedy zvolit v úvodu poměrné úspornou taktiku.
Držení míče v úvodních deseti minutách tak v mnohém připomínalo zápasy Barcelony, hráči Deportiva si evidentně opravdu rádi hráli s balonem a příliš nám ho nepůjčovali. Zároveň se ale přes naší dobře fungující obranu nedokázali prosadit, takže si většinu času vyměňovali míč na vlastní polovině.
Po příchodu opozdilců jsme se začali více odvažovat směrem dopředu a v první opravdu velké šanci se po rohu ocitl Anton, jeho dobře ukrytou střelu mířící k tyči ale dokázal gólman Deportiva na poslední chvíli nohou vykopnout. Na druhé straně musel také několikrát zasahovat Pavel, celkově se ale hra pomalu vyrovnávala.
První zlomová situace přišla okolo 20. minuty, kdy jsme se dvěma trochu slepenými góly dostali do vedení. Nejdřív Lukáš zachytil na vlastní polovině nepřesnou přihrávku soupeře, prošel středem hřiště až na hranici vápna a s pomocí teče bránícího hráče otevřel skóre. A hned vzápětí po Pavlově výkopu chyboval obránce, míč se odrazil přímo proti noze Ivošovi, který střelou k tyči překvapil brankáře.
Deportivo znervóznělo, přibylo ostřejších zákroků a dva kluci, co měli možná zpočátku ambici alespoň předstírat, že jsou rozhodčí, úplně vypadli z role. Což nám na druhou stranu pomohlo ve chvíli, kdy jeden ze "Studentů" dohrál na rohu vápna Adama, kterému se zatmělo před očima, a ležícího soupeře nakopl. Strhla se samozřejmě menší mela, nepříčetného Adama jsme museli doslova držet, vše ale "vyřešily" jen dvě žluté karty.
Soupeř ale nakonec stačil ještě do poločasu snížit, když Lukáš pod tlakem ztratil na půlce míč a Deportivo pak už brejk dokázalo dotáhnout do gólové podoby.
Druhá půle se změnila v poměrně neplodné dobývání naší obrany ze strany Deportiva. Dokázali jsme dobře zahustit vlastní polovinu, soupeře se snažili do ničeho nepouštět a čekali na brejky. V útoku se po mdlé první polovině rozehrál Vašek a vytvořili jsme si několik šancí po chybách soupeře v rozehrávce, nutno ale uznat, že mnohem aktivnější byl soupeř. V tu chvíli nás držel Pavel, který přitahoval střely jako magnet a nedovolil Deportivu vyrovnat.
Atmosféra pomalu houstla a s krátícím se časem se na hřišti stále více začínal projevovat chaos přiživovaný nepřesnými výroky rozhodčích. Ti naše fauly zpravidla netrestali a na druhé straně posuzovali ve prospěch soupeře spíše sporné zákroky. Ve výsledku tak nebyl spokojen nikdo, protože soupeř si stěžoval, že se naše fauly nepískají a my zase měli pocit, že standardky proti nám jsou někdy vyloženě vymyšlené.
Naštěstí z těchto situací se nic neurodilo, byť několikrát byl proti nám odpískán trestný kop těsně před vápnem, dobře postavená zeď nebo Pavel ale vždy situaci vyřešili. Zápas se v tu chvíli možná ještě dal zvládnout, kdyby oba týmy dokázaly hrát fair-play, ve vypjaté atmosféře se k tomu ale už nikdo příliš neměl.
Korunu všemu nasadili sudí ve chvíli, kdy nechali hru pokračovat v okamžiku, kdy soupeř zahlásil střídání. Vašek hodil aut na Adama, který na zadní tyči uklidil míč do sítě. Deportivo pochopitelně mohutně protestovalo, ovšem rozhodčí po dvouminutovém dohadování nakonec gól uznali.
Zbytek zápasu už byla klasická vesnická "bramboračka". Soupeř byl po neregulérním inkasovaném gólu podrážděný jak sršní roj v srpnu a my jsme dohrávali prakticky každý souboj na hraně faulu. Napětí gradovalo v situaci, kdy rozhodčí otočili jasný aut na půlce a na konci brejku soupeře sestřelil Pavel jednoho z útočníků šlapákem do bariéry.
Podruhé přišla na řadu strkanice, tentokrát úplně bez karet a hra se nakonec vcelku nesmyslně vrátila k našemu předchozímu faulu o nějakých deset metrů dál od branky. V tu chvíli se možná už modlili za konec i naši soupeři, sudí se ovšem rozhodli vyžrat si všechno i s dezertem a nastavili skoro pět minut. V závěru ještě vytočený Lukáš poměrně explicitně vysvětlil hlavnímu, co si o jeho výkonu myslí, a v tomto případě byla žlutá karta rozhodně na místě.

Hodnocení utkání:
Před mnoha a mnoha lety se na jedné klubové schůzi do klubových "stanov" dostalo ustanovení trestající pokutou chování poškozující dobré jméno klubu. Pokud by se mělo toto pravidlo aplikovat důsledně, tak po tomto zápase by se pokladník opravdu napakoval. Nesmyslné hádky během i po zápase (ačkoliv jsme většinu zápasu vedli a nakonec i vyhráli!), nesportovní chování, minimálně jedna (spíš dvě) situace hrozící červenou kartou, žlutá za urážku rozhodčího a spousta dalších drobností, které nám v očích nezaujatých pozorovatelů rozhodně čest nedělaly. Výhra je jistě skvělá, zápas jsme zvládli dobře takticky a hra taky nebyla zrovna nejhorší, ale nad tím ostatním bychom se měli opravdu zamyslet...
Hráč zápasu: Ivo Kurhajec      Profil...      Statistika...

Trefil se ve třetím zápase za sebou, navíc podruhé byl jeho zásah vítězný.

Sviňmetr : 5.8 sviní (standard)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr
10-9 sviní SUPER!!!, 8-7 sviní velmi kvalitní, 6-5 sviní standard, 4-3 sviní slabý průměr, 2-0 sviní krize.


Průměrné hodnocení utkání :

Obrana - 7.5 (velmi dobrý)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

Útok - 5.5 (průměrný)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

Týmový duch - 2.5 (mizerný)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

Prostředí - 5.5 (průměrný)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

Výsledek - 8 (výborný)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr


Brankář
brankar
Pavel Řeháček

Obránci
obrana
Anton Olkhovoy

obrana
Matěj Kuncíř

obrana
Adam Marcinik

obrana
Lukáš Lojín

Útočníci
obrana
Ivo Kurhajec

obrana
Vašek Doubek

obrana
Tomáš Rosenberger

obrana
Jirka ŠkrábekNaše další články o odehraných zápasech
Sezóna Podzim 2020 - 4.C
Ostatní sezóny
POHÁRY a PŘÁTELSKÁ UTKÁNÍ
TURNAJE