7. Matěj Kuncíř (Ivo Kurhajec)
21. Lukáš Lojín (Pavel Řeháček)
37. Matěj Kuncíř (Lukáš Lojín)
52. Ivo Kurhajec (Matěj Kuncíř)

Vydřené vítězství v předehrávce 7. kola proti 1. FC Žižkov nás alespoň dočasně katapultovalo do klidného středu tabulky a dodalo nám trochu potřebného klidu před závěrečnou fázi sezóny. Vyrovnanou přestřelku rozhodl osm minut před koncem svým druhým gólem večera Ivoš.
Do sestavy se oproti čtvrtečnímu duelu vrátil Vašek, naopak na poslední chvíli se omluvil Jirka Dymák, takže jsme tentokrát ani nemohli dopsat do zápisu Tomáše Jedličku. Nakonec to ale nevadilo, protože i bez něj byl tentokrát náš útok dostatečně produktivní.
Začali jsme prakticky stejně jako proti Šlechtě a z první střely na branku se ujali vedení. Ivoš dostal od Lukáše přihrávku na střed a z otočky propálil překvapeného gólmana. Ten svůj tým v prvním poločase vůbec nepodržel, když inkasoval prakticky z každé střely, která na něj šla. V 7. minutě tak rozehrál Ivoš roh na nabíhajícího Matěje a ten se bez přípravy trefil přesně na zadní tyč.
O nadějný náskok jsme ale prakticky stejně snadno zase přišli. Sérii hloupých chyb na vlastní polovině odstartoval Ivoš, který po špatně rozehraném autu a ne zrovna ideální přihrávce od Lukáše ztratil u lajny míč a Žižkov následné přečíslení dohrál až do prázdné branky. A pak pro změnu na levé straně špatně rozehrál Matěj a brejk soupeře už jsme zastavit nedokázali.
Začínalo se tak vlastně znovu, ale naštěstí pro nás vyrovnaný stav dlouho nevydržel. Pavel rychle vyhodil míč na rozběhnutého Lukáše, ten si připravil střeleckou pozici a dřevěný gólman Žižkova znova lovil míč ze sítě. Ovšem ani tato radost neměla dlouhého trvání, Anton hodil špatně aut a soupeř v nastalé situaci tři na tři trochu se štěstím dotlačil míč do sítě.
Zápas plný nepřesností a dějových zvratů pokračoval i po přestávce. Žižkovu se podařila rychlá rozehrávka, Adam zbytečně uhnul na půlce ze souboje a v následném přečíslení prošla střela z křídla přes bránícího Matěje Pavlovi do branky. Na druhé straně měl velkou možnost Jirka Škrábek, sám proti gólmanovi ale selhal.
Přesto jsme se vyrovnání dočkali. Lukáš rozehrál trestný kop na Matěje a ten propálil všechno, co mu stálo v cestě. A pak přišla 52. minuta a s ní rozhodující okamžiky duelu. Nejdřív Ivoš trestuhodně pokazil přečíslení špatnou přihrávkou a při následném brejku na druhé straně nás podržel Pavel. Hra ale pokračovala, Matěj vybojoval proti přesile u lajny míč a posunul ho na prostředek, kam si naběhl nehlídaný Ivoš a tváří v tvář brankáři už si věděl rady.
Závěrečný tlak Žižkova jsme nakonec bez větších problémů přežili, naopak definitivně mohl rozhodnout nejdřív Jirka, který ani na podruhé na gólmana nevyzrál, a pak Vašek, který při našem brejku a po Lukášově ideální přihrávce zakončil doslova lajdácky a vůbec netrefil branku.

Napínavý zápas, který mohl dopadnout jakkoliv, my ale měli nakonec víc štěstí a taky Pavla, který nás na rozdíl od svého gólmanského protějšku několikrát podržel. Opět jsme se dokázali soupeři vyrovnat nasazením a bojovností zvládli jsme proměňovat nabídnuté šance. Potřebujeme ale nutně zapracovat na lepší rozehrávce, nechat si takhle dát tři góly je luxus, který si opravdu nebudeme moci dovolit pokaždé.
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

Jeho forma jde nahoru, podruhé za sebou vstřelil dvě branky, navíc připravil vítězný gól pro Ivoše.

Sviňmetr : 5.8 sviní (standard)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr