52. Tomáš Jedlička (Pavel Řeháček)
53. Jirka Dymák (Lukáš Lojín)

29. minuta
Adam Marcinik

Probuzení spících střelců, trochu zbytečné drama a nakonec přesvědčivá výhra, takový byl scénář našeho důležitého záchranářského souboje se Strašnickou šlechtou. Po vítězství 6:3 naše naděje na udržení znovu výrazně ožila.
Do dost možná klíčového zápasu jsme nastoupili prakticky v optimální sestavě, jen Vaška musel na poslední chvíli zastoupit Tomáš Jedlička. A začali jsme skvěle. Po úvodní výměně nákopů do nikam Tomáš dobře zaforčekoval, zmatený gólman špatně rozehrál, míč před vápnem zachytil Ivoš a pohotově ho vrátil do sítě. Neuplynulo ani třicet vteřin a vedli jsme. "Unavená" útočná dvojice okamžitě opustila hřiště a postarala se tak možná o nejkratší střídání v historii klubu...
Jenže neuběhly ani dvě minuty, Anton neuhlídal při rohu nabíhajícího hráče a bylo vyrovnáno. To nás ale nesrazilo, nadále jsme byli aktivnější a využívali jak nedůsledného bránění soupeře a proto velkého prostoru na útočné polovině, tak chyb v jeho rozehrávce. Těch bylo za celý zápas požehnaně a "exceloval" v tom zejména nejistý brankář.
Zpátky na koně nás dostal Matěj, který se nejprve i s pomoci teče trefil zdálky po rohovém kopu Lukáše a za chvíli se prosadil znovu, když v trochu krkolomné pozici vrátil míč před branku gólman byl i zásluhou clonícího Tomáše u levé tyče pozdě. A mohlo být ještě lépe, to by ale Ivoš s Jirkou Škrábkem museli využít některou za svých šancí. Jirka se při jedné z nich dostal až před gólmana, ve skluzu ale poslal míč těsně vedle. Další skluz měl na svědomí Adam, bohužel ale místo míče trefil pouze unikajícího hráče a po právu viděl žlutou kartu.
I začátek druhé půle pokračoval podle našich představ a brzy jsme vedli o tři branky, když Adam autem přehodil celou obranu a na zadní tyči číhající Jirka Dymák konečně prolomil své střelecké prokletí. Utkání jsme v tu chvíli měli ve svých rukou, jenže to bychom nebyli my, abychom si to zbytečně nezkomplikovali.
Nejdříve při rohu Lukáš nechal za sebou volného hráče, který v pohodě hlavičkoval do odkryté branky a takřka vzápětí dvojice obránců nechala nepochopitelné projít útočícího hráče až do vápna a ještě ho nechala vystřelit. Z jasného zápasu bylo najednou drama, protože Šlechta samozřejmě ucítila šanci.
Následujících deset minut jsme se převážně bránili a vyrovnání viselo ve vzduchu. Pak ale Pavel dobře vyhodil na rozběhnutého Tomáše Jedličku a ten se z křídla trefil přesně na zadní tyč. A minutu na to vystihl nepřesnou přihrávku Lukáš a při brejku dva na jednoho vybídl ke skórování do prázdné znovu Jirku Dymáka.
V závěru ještě Lukáš trefil tyč, Adam v dobré pozici vystřelil jen slabě a Tomáš po trochu kostrbaté kombinaci obou Jirků zblízka přestřelil branku.

Z hlediska obranné hry šlo rozhodně o nejslabšího soupeře, kterého jsme v tomto kalendářním roce potkali. Navíc většinu akcí táhl přes jediného hráče, kterého se nám až na výjimky dařilo vcelku dobře pokrývat. Škoda chvilkového výpadku v druhém poločase, zápas jsme si tím málem zkazili. Potěšilo určitě nasazení a také to, že jsme dokázali na malém hřišti hrát v tempu až do konce.
Hráč zápasu: Jirka Dymák      Profil...      Statistika...

Poprvé od 5. září 2013 se zapsal mezi střelce a hned dvakrát, první branka byla navíc vítězná.

Sviňmetr : 7.7 sviní (velmi kvalitní)