26. Tomáš Jedlička (Pavel Řeháček)
40. vlastní
49. Vašek Doubek
57. Vašek Doubek (Anton Olchovoj)

Také i k druhému zápasu sezóny jsme se nesešli zdaleka v optimální sestavě. Opět absentoval Matěj s Jirkou Škrábkem, chyběl i Jirka Dymák, stále nejistý Michal a také i osobnost na lajně v podobě Oty. Proto jsme opět sáhli do "záložního" týmu a naverbovali, skoro již už stálého, Tomáše Jedličku a k premiéře Kubu Straku.
Úvod zápasu nám zrovna nevyšel a jeden by jsi vzpomenul na předchozí klání s potupným debaklem. Spíše jsme se jen bránili a hledali sami sebe. Netrvalo dlouho, deset minut, a po smolně tečované střele Antonem jsme prohrávali. Pavel byl v tomto případě bezmocný. Po pár minutách přišel jeden z klíčových momentů zápasu, když si náš brankář poradil s sólovým únikem kapitána soupeře, který byl mimochodem nejnebezpečnějším hráčem. Naštěstí se nám povedlo celkem rychle vyrovnat skóre. Antonovo autové vhazování si sebral Venca, potáhl za hranici pokutového území a povedenou střelou nedal brankáři šanci. Ovšem vzápětí přišla zbytečná ztráta míče před našim vápnem a kápo Youngsters procedil míč mezi nohama Antona i Pavla. Postupem času jsme začali být aktivnější i směrem dopředu a přicházeli šance. Tomáš Jedlička po jedné z nich trefil břevno a z pár závarů před brankou či standardních situací také gól nepadl. Pár minut před poločasem Pavel po jednom ze zákroků pohotově vyslal do brejku Tomáše Jedličku, který si šikovně zpracoval balón a propálil gólmana soupeře. Stav 2:2 v poločase jsme brali všema deseti.
Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a přicházely i brankové příležitosti. Hodně byl aktivní Venca s Lukášem, Ivoš se snažil přechytračit soupeře zajímavými průniky a mládi z béčka nezůstávalo také pozadu. Kuba kopl rohový kop tak dobře, že totálně dezorientovaný bek si elegantně připsal ukázkový vlastenec. Soupeř se snažil hrozit z brejkových situací nebo dlouhých míčích. Dvakrát jsme si málem dali další vlastní gól. Nejprve všudybyl Venca trochu netakticky hlavičkoval aut soupeře mířící přímo do branky na břevno a poté Kuba nechtěně přehlavičkoval Pavla, ale ten bravůrním skokem připsal další důležitý zákrok. Také i náš protivník dělal chyby v rozehrávce a jednu z nich potrestal chladnokrevně Venca a my měli pohodlný dvoubrankový náskok. Nebyli bychom to my, když bychom si zápas pěkně nezdramatizovali. V trochu nepřehledné situaci útočník "mladíků" doslova dotlačil míč do naší svatyně. Ani né po minutě, ale přišla rychlá akce po levé straně přes Antona, který diagonálně našel Vencu a ten přidal gólovou parádu, když poslal gólmana na párek a dokonal hattrick. Konec zápasu byl už trochu vyhrocený a po faulu Lukáše na polovině přišel tak trochu už předčasný konec. Psychicky labilní soupeř nejprve dal z blízka najevo rozhodčímu, že je "jednička", inkasoval ČK a poté do něho strčil. Přišel závěrečný hvizd a po něm ještě hlavičkou napadl rozhodčího, ubohost!

Za dnešní utkání a výkon v něm předvedený nutno pochválit všechny hráče. Nikdo nic nevypustil a bojovalo se až do konce. Začali jsme už dávat i branky a obrana působila organizovaným dojmem. Pavel byl také jistotou v brance. Ač se nám začátek zápasu zrovna nevydařil, tak se nic nevzdalo a snažili jsme se hrát náš fotbal. Také výpomoc dvou hráčů z MSB byla důležitým faktorem zisku dvou bodů. Škoda jen závěru zápasu a extempore jejich hráčů. Přejme si, že v příštím souboji s tradičním sokem Paloučkem si připíšeme první body...
Hráč zápasu: Vašek Doubek      Profil...      Statistika...

První zápas v sezóně a hned hattrick, to je panečku úvod! A to nemuselo zůstat pouze i třech branek. Venca byl od začátku až do konce zápasu aktivní, snažil se tvořit hru, zakončovat a byl platný i v defenzivě. Zvláště třetí branka byla oku lahodící. Právě dnes byl, jak se občas říká, "rozdílovým hráčem". Doufejme, že na dnešní představení naváže i v dalších duelech...

Sviňmetr : 7.4 sviní (velmi kvalitní)