Výsledek : 3:1 (2:1)

20. Lukáš Lojín (Jirka Dymák)
25. Lukáš Lojín
50. Lukáš Lojín (Tomáš Rosenberger)

Druhý Lukášův hattrick v sezóně, kterým překonal šest let starý Matějův střelecký rekord, nám přinesl vytouženou výhru v těžkém zápase s Fugasem a s ní i udržení postupové šance. Porážka Paloučku s Deportivem ale naši situaci trochu zkomplikovala, za určité kombinace výsledků nám totiž nemusí stačit ani výhra v posledním kole.
Do zápasu jsme šli s podstatě už ustálenou sestavou posledních týdnů, po šestitýdenní absenci se sice do týmu vrátil Jirka Škrábek, ale pro změnu zase chyběl Vašek, který má ruku v sádře a sezóna pro něj nejspíš skončila. V úvodní desetiminutovce jsme měli mírnou převahu, do výraznější šance se ale dostal jen Tomáš Jedlička, který si dobře zpracoval míč, ale z otočky mířil jen do gólmana.
Fugas na druhé straně ukázal nebývalou produktivitu, když skóroval hned z první solidnější akce. Nezachytili jsme rychlý kontr, Lukáš pak už byl v souboji s útočníkem pozdě a ten střelou na zadní tyč překonal Pavla. Poměrně dlouho nám trvalo, než jsme se z této situace oklepali, přechod do útoku byl chvíli hodně kostrbatý a naopak soupeř měl několik nadějných příležitostí, z nichž jednu musel Pavel vytáhnout na břevno.
Z letargie nás probudilo až trochu náhodné vyrovnání. Lukáš hodil aut na Jirku Dymáka, ten mu míč vrátil a náš nejlepší střelec následně z velkého úhlu zaskočil gólmana rovněž přesně mířenou ranou na zadní tyč. Následující minuty patřily opět nám a "do kabin" jsme nakonec odcházeli přeci jen spokojenější, když znovu Lukáš z trestného kopu procedil míč skrz zeď a otočil skóre.
Po přestávce jsme se trochu zatáhli, snažili se pečlivě bránit a čekat na brejky do otevřené obrany. Fugas většinu akcí tahal přes svého nejmladšího (a také nejrychlejšího) hráče, kterého se nám ale dařilo s menšími obtížemi zastavovat a pokud ne, tak zasáhl v pohodě chytající Pavel. Rozhodnutí přinesla 50. minuta. Matěj sice nedotáhl do koncovky přečíslení dvou na jednoho, v pokračující akci ale Tomáš našel Lukáše a ten dokonal hattrick.
V mírně emotivním závěru už jsme výsledek dokázali udržet a trochu nám pomohl i rozhodčí, který neodpískal penaltu a Pavlovo podkopnutí zakončujícího hráče ve vápně.
V odpoledním utkání první Palouček s vědomím jistoty prvního místa ve skupině prohrál 1:3 s Deportivem Estudiantil. Zůstáváme tak na druhém místě zásluhou lepšího vzájemného zápasu, před posledním kolem ale nemáme situaci stoprocentně ve svých rukou. Pokud by totiž Palouček prohrál i závěrečný duel s Fugasem, mohly by se sejít všechny tři týmy na 17 bodech. A v tom případě bychom byli v minitabulce nejhorší.

V prvním poločase jsme sice na chvíli vypadli z role, ale jinak jsme hráli přesně to, co jsme potřebovali. Hra útoku tentokrát nebyla příliš dobrá, nedokázali jsme udržet na hrotu míč, naštěstí hra z druhé vlny fungovala a oproti předchozím zápasům jsme si odpustili i strachování se o výsledek až do posledních minut.
Hráč zápasu: Lukáš Lojín      Profil...      Statistika...

Je asi zbytečné cokoliv psát. Druhým hattrickem v sezóně se dostal už na 14 gólů, čímž překonal letitý Matějův střelecký rekord. K tomu bodovému mu teď chybí už jen dva body...

Sviňmetr : 7.3 sviní (velmi kvalitní)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr