Autor článku : Pavel, Tomáš
Výsledek : 1:0 (0:0)

50. Lukáš Lojín (Jirka Dymák)

20. minuta

Dobře odehrané utkání se šťastným koncem. To byl nás poslední zápas v Malešicích v této sezóně proti týmu Deportivo Estudiantil. Můžeme tak stále žít postupovými nadějemi. Sešli jsme se opět v takřka tradiční sestavě, opět posíleni Tomášem z béčka. Na zápas také dorazila i slušná eskadra našich marodů, jejich partnerů a dalších fanoušků.
Utkání bylo celou dobu poměrně vyrovnané a prakticky se střídal stejný obraz hry po celý zápas. Prvních deset minut jsme měli tlak převážně my. Do nadějných příležitostí jsem se dostávali, ale vázla tak trochu tradičně střelba. Dalších zhruba pět minut měl tlak soupeř a takto stále dokola. Oba týmy dobře bránily a hráli ze zajištěné obrany. Kombinace po zemi střídali dlouhé míče.
První poločas tak skončil bez branek ač jsme měli pár slibných šancí, jako například Vašek utíkající už jen sám na gólmana soupeře. Nakonec ale ještě chtěl přihrávat Lukášovi. To bohužel nebylo dobré řešení a akce nebyla ani zakončená. Soupeřův brankář v zápase vytáhl dosti zákroků, třeba i Matěj sám před ním pohořel. Na druhé straně soupeř měl v prvním poločase prakticky tři vážnější šance. Jednou vykopával míč již z čáry Lukáš, když Pavel byl přelobován při výběhu. Pak si už jistý Pavel poradil sám s jednou střelou z blízka po pasu přes vápno a napodruhé se střelou z poza vápna do protipohybu, dal rukou jasný signál, že dnes žádný gól pouštět nehodlá :-). Jinak soupeř střílel spíše z dálky a mimo branku. Jeho snaha byla v kombinační hře, ale né zrovna podpořená pohybem.
Druhý poločas jsem začali opět nátlakem na soupeře, který přestal střílet z dálky a tak Pavel díky dobře hrající obraně neměl krom jednoho většího závaru moc práce. Bohužel se nám také nepovedlo dobře sehrát nadějné přečíslení tři na jednoho. Opět to bylo bez zakončení. Velkou kaňkou na dnešním mači, bylo zranění Venci, který si sám nezaviněně pochroumal kotník a zbytek utkání jsem dohrávali bez něho.
Zápas tak rozhodl až povedený roh. Lukáš dostal míč po zemi a nekompromisním dělem lehce z úhlu do šibenice rozhodl o naší výhře, deset minut před závěrečným hvizdem. Zbytek zápasu Deportivo začalo hrát více na míči, ale moc šancí si nevytvořilo a my s přehledem ubránili nejtěsnější výhru v okolí branky soupeře. Poslední minuty byly dost emotivní a až zbytečně vyhecované.

Bojovné utkání svázané trochou taktiky, hlavně nedostat lacinou branku z přečíslení. Ale na druhé straně hrané útočně, s cílem na konci pokusit se urvat vítězství. To se nám naštěstí povedlo. Možná z pohledu nezaujatého diváka spíše odpovídající remíza, ale od nás možná bylo vidět více vůle vyhrát. Nutno ještě dodat, že zápasu nepřidal i poměrně dost nevýrazný a nepřesný rozhodčí, a to na obě strany. K vidění ta bylo hodně povídání a "různých" zákroků.
Hráč zápasu: Lukáš Lojín      Profil...      Statistika...

Tradičně aktivní směrem dozadu a i do ofenzívy. V prvním poločase odvrátil jistý gól z brankové čáry, ale hlavně v 50. minutě nádhernou střelou rozhodl celé utkání. Nicméně nutno podotknout, že celý tým podal obětavý výkon na hranici našich možností.

Sviňmetr : 8.3 sviní (SUPER !!!)

Tomáš Rosenberger a jeho komentář k zápasu : Výbornej mač pánové!

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : dobře odehráno