Zápas : 7.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:0 (1:0)

30. Vašek Doubek (Lukáš Lojín)
57. Tomáš Jedlička (Matěj Kuncíř)

Modrý Svině mají takřka na dosah záchranu v 5. lize. V 7. kole jsme v na šance vcelku chudém zápase přehráli VŠSK MFF UK B 2:0 a s 9 body jsme momentálně na čtvrté příčce daleko od sestupových starostí. Vítězný gól vstřelil těsně před přestávkou Vašek, výhru pojistil v závěru po brejku Tomáš Jedlička.
Povzbuzeni dvěma výhrami v řadě jsme nastoupili do dalšího zápasu proti soupeři z dolní poloviny tabulky. Do branky se sice vrátil Pavel a oproti původním předpokladům nechyběl ani Matěj, marodka ale zůstala stále plná a navíc na ni přibyl na poslední chvíli i Michal, takže jsme potřetí museli využít služeb Tomáše Jedličky z B týmu.
Zápas samotný se dost podobal předcházejícímu duelu s A - klubem. Utkání jsme měli herně vlastně docela pod kontrolou, soupeř se příliš do šancí nedostával. Ale ani my jsme se nedokázali výrazněji prosadit, chyběla často finální přihrávka i klid v koncovce. Dlouhé míče nám příliš nevycházely a rozehrávka byla jako už tradičně často až moc kostrbatá.
Když už to vypadalo, že poločas skončí bez branek, povedla se nám sice trochu náhodná, ale ve finále úspěšná akce. Tomáš sice při závaru před brankou netrefil míč, meruna se ale přesto dostala k Lukášovi, který vrátil balon do druhé vlny Vaškovi. Ten se zasekávačkou zbavil obránce a levačkou z hranice vápna mířil přesně.
Vedoucí gól nás ale příliš neuklidnil a neurovnaný výkon z naší strany pokračoval i po přestávce. Naštěstí pro nás soupeř v tom málu šancí, které měl, ztroskotal většinou na nepřesné koncovce, případně na spolehlivém Pavlovi. Na druhé straně se ale v zakončení nevedlo ani jinak produktivnímu Lukášovi a střelecké trápení Jirky už se vlastně evergreenem téhle sezony.
Rozhodující moment zápasu se tak udál až tři minuty před koncem. Nejdříve po naší hrubé chybě šli čtyři Matfyzáci na jediného našeho obránce, ale Pavel nás v kritické chvíli podržel a při následném brejku na druhé straně dostal Matěj míč na Tomáše Jedličku a ten z těžkého úhlu propálil gólmana.

Naše hra postrádá v posledních zápasech lehkost a na každý gól se hrozně nadřeme, ale i přesto dokážeme bodovat, co je hlavní. V následujících kolech nás čekají naopak těžcí soupeři, třeba nám jejich hra bude sedět více...
Hráč zápasu: Tomáš Jedlička      Profil...      Statistika...

Trefil se i ve svém třetím zápase za áčko, tentokrát sice nešlo o vítězný zásah, ale gólem na 2:0 nás v závěru uklidnil.

Sviňmetr : 6.6 sviní (velmi kvalitní)