44. Matěj Kuncíř (Jirka Dymák)
47. vlastní
49. Jirka Škrábek (Matěj Kuncíř)
58. Ivo Kurhajec (Vašek Doubek)

Antonův úspěšný záskok v brance, dlouhé trápení v koncovce, pak probuzení spících střelců a nakonec drama se šťastným koncem, to vše nabídl náš souboj s Altem. Ačkoliv jsme soupeře téměř do ničeho nepustili, v závěru jsme si jasný zápas sami zkomplikovali a vysvobodil nás až v závěru gól Ivoše na 4:2.
Už dopředu jsme věděli, že zápas s Altem bude klíčový a také hodně těžký. Chyběl nám totiž z Thajska se vracející Pavel, kvůli problémům s kotníkem absentoval Michal, podobné problémy sužovaly i Jirku Dymáka a Matěj s naraženým prstem zase nemohl do branky. Po dlouhé disputaci se nakonec pro úlohu náhradního brankáře obětoval Anton.
Utkání samotné bylo charakterizováno naší výraznou převahou od první minuty, leč bohužel totálně bez gólového efektu. A nebylo to ani tak zásluhou vcelku dobrého gólmana Altu, jako naší neschopnosti trefit branku. Jednou z mála světlých výjimek byl Ivoš, který po krásné Tomášově kolmici trefil právě jen brankáře.
Jinak jsme trefili dvakrát tyčku a vysklili pánubohu pár okenních tabulek, případně se trefovali kamsi k virtuálním rohovým praporkům. A když už se Vašek dostal přes obránce sám před gólmana, byl stažen k zemi, k překvapení všech pouze za cenu žluté karty. Soupeř měl do přestávky vlastně jedinou šanci, ale Anton se natáhl ke své levé tyči včas.
Stejně jako před měsícem pro Kanonýrům se jsme se gólově rozjeli až po pauze, byť tentokrát to chvíli trvalo. Alt dobře bránil a naše místo skoro házenkářské obléhání branky k ničemu nevedlo. Až ve 44. minutě jeden zámek vyšel, Jirka Dymák posunul míč na Matěje a jeho střela do tyče se pro nás šťastně odrazila od ruky ležícího gólmana za brankovou čáru.
Náhled jako by z nás všechno spadlo a v rychlém sledu jsme přidali další dva góly. Při tom první ale při nás opět stálo trochu štěstí, když si Ivošův roh srazil do vlastní branky obránce Altu. Soupeř musel trochu otevřít hru a za to ho vzápětí potrestal Matěj, jehož přihrávku dopravil na místo určení z brankové čáry Jirka Škrábek, který skóroval poprvé v sezóně.
To bychom to ale nebyli my, abychom si jasný zápas v poslední desetiminutovce trochu nezkomplikovali. Soupeř z rohu snížil a jen o chvilku později využil našeho propadnutí při vlastním rohu k úspěšnému brejku. V tu chvíli byl trochu na koni a pro nás začalo drama. Vysvobodil nás až dvě minuty před koncem Ivoš, který přesně zakončil po Vaškově pasu. Sám Venca ještě šel v úplném závěru dvakrát sám na gólmana, skóre už se ale nezměnilo.

Zápas s naší možná nejjasnější dominancí a přesto nakonec tahanice skoro až do konce. Koncovka tentokrát nebyla naším přítelem, přesto jsme nakonec duel s hodně průměrným soupeřem dotáhli do vítězného konce. Udrželi jsme tak nadále druhé místo a k jistotě postupu nám stačí v posledních dvou utkáních uhrát tři body.
Hráč zápasu: Anton Olchovoj      Profil...      Statistika...

Dobrovolně se přihlásil na nelehkou brankářskou misi a v důležitých chvílích nás několikrát podržel.

Sviňmetr : 7.2 sviní (velmi kvalitní)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

Tomáš Rosenberger a jeho komentář k zápasu : Důležitá výhra!

Matěj Kuncíř a jeho komentář k zápasu : Druhý gól z rohu bych regulerně připsal Ivošovi. Jeho záměr trefit bránu byl evidentní... To by i můj gól mohl být vlastní...