Místo : Záběhlice
Zápas : 8.kolo Hanspaulka
Výsledek : 1:3 (1:1)

9. Michal Vrtiška (Jirka Dymák)

Slabý výkon ve druhé půli nás stál důležité body v souboji s konkurentem z horní poloviny tabulky a výsledná porážka 1:3 s AC SK znamená významnou komplikaci v boji o postup. Pro jistotu alespoň druhého místa musíme všechna tři zbývající utkání vyhrát.
Před zápasem se nám z poloviny rozpadla obrana, při očekávané absenci Pavla musel do branky Matěj, na poslední chvíli onemocněl Anton a u Adama nebylo dlouho jasné, jestli utkání stihne. Teprve podruhé v sezoně se tak do sestavy dostal Ota.
Začátek zápasu proti silnému soupeři nám vyšel, byli jsme aktivní a hráli podobně jako v typologicky podobném utkání s Opatovskými kanonýry. Tedy dostatečně důrazně a nenechávali jsme soupeře příliš kombinovat. Za prvních dvacet minut si soupeř vytvořil jedinou větší šanci, když se jeho střela otřela o tyč.
Na druhé straně, i my trefili brankovou konstrukci, dostali se do několika nadějných příležitostí a hlavně, udeřili jsme jako první, když Michal po přihrávce Jirky Dymáka zpoza vápna zamířil k tyči. Jenže pak jsme ubrali, nechali soupeře hrát a do poločasu i vyrovnat. Lukáš při rozehrávce nešťastně uklouzl po míči a útočník soupeře po následném kontru nechytatelně obstřelil nejen bránícího Tomáše, ale i Matěje.
Smolný okamžik se slušelo hodit za hlavu, jenže my se po zbytek zápasu už do hry prakticky nedostali. Role se zrcadlově obrátily, soupeř začal lépe bránit a my se dostávali do šancí jen těžko, navíc jsme kupili chyby na vlastní polovině a dávali AC SK FC prostor k rychlým brejkům.
Soupeř tak šel brzy zaslouženě do vedení, když Ota nezachytil náběh hráče na pravé straně a Matěj byl proti osamocenému střelci bezmocný. Ani ve zbývajících minutách jsme si nedokázali vytvořit nějaký souvislejší tlak, naopak jsme ještě jednou inkasovali, když u lajny ztratil míč pro změnu Ivoš.

Vcelku není co hodnotit, dvacet minut odpovídalo tomu, co bychom měli hrát, zbytek zápasu tomu, jak bychom to dělat neměli. Když k tomu připočteme objektivně větší rychlost, lepší techniku a nižší věkový průměr, nemohlo to pak dopadnout jinak. Stále máme ale před sebou tři zápasy a všechno ve svých rukou...
Hráč zápasu: Michal Vrtiška      Profil...      Statistika...

Vstřelil náš jediný gól a i v jinak špatném druhém poločase dělal svou bojovností soupeři problémy...

Sviňmetr : 4.8 sviní (standard)