Zápas : 7.kolo Hanspaulka
Autor článku : Ota Duben
Výsledek : 1:0 (1:0)

22. Ivo Kurhajec (Vašek Doubek)

V 7. kole podzimní sezóny jsme se výrazným způsobem přiblížili postupu do 5. ligy, když jsme v defenzivně laděném duelu Ivošovým gólem udolali Polnohospodár Praha 1:0 a pojistili si průběžné druhé místo.
Ačkoliv to původně vypadalo, že na důležitý zápas o postup budeme v plné síle, nakonec z pracovních důvodů nestíhali Matěj s Jirkou Dymákem. Začátek utkání se zdržel o deset minut poté, co jsme opět museli čekat na Pavla, který se někde zdržel.
V prvním poločase ale náš gólman příliš práce neměl, soupeř se dostal vlastně do jediné velké šance. Anton, hrající mimochodem jubilejní 100. zápas, u lajny podskočil míč a útočník postupoval z úhlu sám, netrefil ale branku. Většinou se ale hrál spíše opatrný fotbal, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Herně bylo utkání vyrovnané od začátku až do konce, více šancí jsme si ale dokázali vytvořit my.
Jenže Lukáš v situaci dva na jednoho nedokázal prostrčit přes obránce míč Michalovi, Vašek trefil jenom tyčku, Lukáš za pomoci Adamovy teče pro změnu břevno a Jirka mířil úplně sám na vápně jen kamsi k nebesům. A tak se štěstí nakonec usmálo na jiného smolaře Ivoše, který dostal ideální zpětnou přihrávku od Vaška a kolem padajícího gólmana zakončil.
i Druhé dějství nabízelo dlouho stejný obrázek - hru víceméně ve středu pole, sem tam nějakou naši šanci a občasný pokus soupeře. Naše vedení mohl navýšit jubilant Anton, po rohu ale sám před brankou těsně nedosáhl na míč, dvě gólové střely Lukáše zblokovala obrana a Vašek po individuální akci trefil jen brankáře.
A v závěru nás málem za neproduktivitu stihl trest. Propadli jsme při rohu a soupeř šel do rychlého brejku dva na jednoho. Pavel si ale druhou nulu v řadě nenechal vzít a gólovku soupeře vytáhl nad břevno.

Důležité vítězství, které se ale rozhodně nerodilo lehce. Vyložených šancí moc nebylo a bylo jasné, že dát první gól bude tentokrát hodně důležité. Naštěstí se nám to povedlo a ve druhé půli jsme pak soupeře až na jednu akci prakticky k ničemu nepustili. Čtyři kola před koncem tak máme situaci úplně ve svých rukou, navíc naši konkurenti si ještě budou brát body navzájem.
Hráč zápasu: Ivo Kurhajec      Profil...      Statistika...

Konečně protrhl podzimní střeleckou smůlu a důležitým gólem nám přiblížil 5. ligu.

Sviňmetr : 7.4 sviní (velmi kvalitní)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr