Zápas : 4.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:4 (1:3)

30. Vašek Doubek
60. Lukáš Lojín (Vašek Doubek)

Odveta za vysokou jarní porážku se nám nevydařila, ani tentokrát jsme proti Paloučku nedokázali bodovat. Tradiční slabý začátek a nedodržení stanovené taktiky nás stály tříbrankové manko, které už se přes zlepšený výkon ve druhé půli povedlo pouze korigovat na 2:4.
Proti favorizovanému soupeři jsme byli schopni postavit prakticky nejlepší možnou sestavu, chyběl pouze Pavel, který dal přednost Spartě. Zastoupit ho musel Matěj, který sice v brance patřil k našim nejlepším hráčům, ale jeho schopnost organizovat obranu nám hodně chyběla.
Taktika proti ofenzivně hodně laděnému soupeři byla jasná - vycházet ze zajištěné obrany, hrát důrazně, nikam se nehnat a čekat na brejky. Aspoň tak to Tomáš na předzápasové poradě vyhlásil. Problém byl, že se toho prakticky nikdo nedržel.
Prvních dvacet minut mohlo sloužit jako jedna velká modelová situace toho, jak se podobné zápasy hrát nemají. To, že nás bude Palouček přehrávat a mít víc šancí, se dalo čekat, ale my mu to ještě svým přístupem usnadnili. Byli jsme daleko od hráčů, chyběl důraz a navíc jsme opět dělali hrubé chyby v rozehrávce. K ničemu nevedly ale ani dlouhé nákopy, dvoumetrový obránce soupeře je bez námahy neutralizoval.
První branka v naší síti na sebe nenechala dlouho čekat, hloupé jsme ztratili míč u postranní čáry, právě zmíněný kolohnát si ho následně dobře pokryl a neméně povedeně i zakončil. Palouček ale měl setrvalý tlak a nenechával nás vydechnout. Stačil pak jeden nedůrazný odkop, jedno vypuštění hráče a rázem to bylo 0:3. Šestnáctigólový kanonýr skupiny Škoda se sice prosadil pouze jednou, v dalších třech případech ale mířil do tyče.
Na šance to ale ani v prvním poločase nebylo zdaleka tak jednoznačné, leč produktivita nás opět srážela. Tomáš sám před gólmanem neměl dost času lépe zakončit, Ivošovi to jako tradičně nelepilo a po přestávce třeba Michal místo střely trochu zbytečně přihrával. Až těsně před půlí vybojoval před vápnem míč a následně přesně zakončil Vašek.
Po pauze jsme se sice znatelně zlepšili, ale bylo to dáno zčásti i tím, že soupeř už měl nahráno a tolik se dopředu netlačil. Přesto znovu odskočil na rozdíl tří branek, když Lukáš, kterému zápas vůbec nevyšel, šel na půlce zbytečně do tří hráčů a následný brejk soupeř využil. Utkání už se pak jen dohrávalo a v poslední minutě dal výsledku konečnou podobu zblízka Lukáš.

Palouček byl jasně lepší, vyhrál zaslouženě a bez debat by měl postoupit dov vyšší soutěže, protože s kvalitnějším protivníkem jsme se od posledního návratu do šestky neutkali. Takže porážka rozhodně není ostudou a i její výše je na rozdíl od jara akceptovatelná. Byla ovšem nevyhnutelná, neboť jsme se opět nevyvarovali dlouhodobých nešvarů, zvlášť při bránění. A hlavně jsme dojeli na absenci taktiky, respektive její totální nedodržení. A to je hlavní důvod k zamyšlení...
Hráč zápasu: Vašek Doubek      Profil...      Statistika...

První gól si sám vybojoval a na druhou branku Lukášovi nahrál, v ofenzívě tak byl zdaleka nejefektivnější. Ale ani on neodehrál dvakrát dobrý zápas...

Sviňmetr : 4.5 sviní (standard)