6. Vašek Doubek (Lukáš Lojín)
18. Tomáš Rosenberger (Anton Olchovoj)
43. Michal Vrtiška (Jirka Dymák)
47. Tomáš Rosenberger (Vašek Doubek)

Vstup do sezóny se Modrým Sviním povedl, v 1. kole jsme mohli oslavit výhru nad K.K.K. 4:3 a trochu tak odčinit nepovedený zápas z sezóny předešlé. V modrém dresu se opět ukázali "renesanční hráči" Jirka Dymák a Michal Vrtiška, po jejichž kombinaci padla naše třetí branka.
Očekávaná sestava se jevila jako velmi početná, ale nakonec jsme utkání odehráli jen se dvěma sviněmi na střídání. Ivoše a Adama skolila chřipka, Ota si musel plnit rodinné povinnosti na svatbě a Matěj nedostal povolenku z práce.
Do zápasu jsme vstoupili celkem aktivně a po pár nadějných příležitostí se dostali v 8. minutě do vedení. Už chvíli předtím ale Venca uháněl sám na brankáře, ten jej ale vychytal. Poté ale Lukáš našel parádně střílenou přihrávkou právě Vencu na zadní tyči, a ten ve skluzu uklidil míč do prázdné branky.
Bohužel brzy soupeř po našem nedůrazu a také ne úplně povedeném zákroku Pavla vyrovnal. Jak se tato branka mohla zdát lacinou, tak zdaleka nemohla konkurovat akci, po které se soupeř dostal do vedení 2:1. Lukášovi se velmi, ale velmi nepovedla zpětná přihrávka a poslal soupeře do brejku. Ten hráč K.K.K. zakončil pěkným kladenským přesně k tyči.
Obrovskou šanci poté měl Jirka Škrábek, který po pohledně akci Vency a přistrčení Tomáše netrefil zcela odkrytou branku. Po pár závarech ale přišlo vyrovnání. Anton po autovém vhazování šikovně přistrčil míč Tomášovi, který i s nezbytnou dávkou štěstí překonal brankáře.
Do druhého poločasu jsem se snažili nastoupit aktivně, ale záměr se minul účinkem. Na obou stranách se spíše bojovalo a moc krásy k vidění nebylo. Čekání na rozdílový gól ukončila spolupráce Jirky Dymáka a Michala, když posledně jmenovaný z ostrého úhlu překonal brankáře střelou na zadní tyč. Jen čtyři minuty poté si Tomáš křikl na zadní tyči na Vencu, který mu poslal přesnou přihrávku, na kterou stačilo jen nastavit placírku do prázdné branky.
Vedení o dva góly se zdálo dát uklidňující, bohužel jsme ale postupně rezignovali na naší dosavadní hru. Do defenzívy jsme byli hodně laxní a v útoku nedokázali proměnit ani přečíslení tři na jednoho po nesmyslné kombinaci. Velkou příležitost neproměnil Lukáš střílející sám před brankářem z hranice penalty a z podobné pozice neskóroval ani Jirka Škrábek, který stále hledá pohodu na svých kopačkách. Následkem této hry soupeř ještě zdramatizoval zápas brankou dvě minuty před koncem po sérii prohraných osobních soubojů. Naštěstí se už nic dalšího nestalo a my brali oba body.

Na úvod sezóny bychom mohli být s předvedeným výkonem spokojeni, což se ale rozhodně nedá říci o závěru utkání. Dobře rozehrané zápasy musíme dohrávat s jiným přístupem a zbytečně nepokoušet štěstí. Jirka a Michal určitě budou znovu platným posílením kádru. Soupeř byl celkem kvalitní, ale byla znát absence brankáře, kterého nahradil hráč z pole. Během utkání bylo i pár spornějších a ostřejších situaci, ke kterým trochu přispěl i rozhodčí.
Hráč zápasu: Vašek Doubek      Profil...      Statistika...

Náš výkon byl velmi kompaktní, každý hráč se snažil svým dílem přispět k výhře. Výběr padl ale na Vencu, který byl u dvou našich branek a také u mnoha útočných akcí. Dozadu podal také slušný výkon, ale stále je co zlepšovat :-), ostatně jako i u dalších plejerů.

Sviňmetr : 7 sviní (velmi kvalitní)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr