30. Michal Stodola
52. Lukáš Lojín
53. Vašek Doubek (Tomáš Rosenberger)
54. Lukáš Lojín (Vašek Doubek)

Úvodní přípravné utkání před podzimní sezónou se nám alespoň výsledkově vydařilo, zásluhou tří branek v závěrečné desetiminutovce jsme porazili Sculpturo 5:3 v zápase, ve kterém soupeř většinu času vedl. Po čtyřech letech se v našem dresu znovu objevil Michal Stodola a hned se uvedl gólem.
Na naše obvyklé "přátelákové" poměry jsme se sešli v hodně slušné sestavě, chyběli jen dovolenkáři Jirka Dymák s Matějem, naopak úspěšně představení na letním Veltěž Open dodalo další chuť do hry Michalu Stodolovi. Soupeř na rozdíl od nás neměl gólmana a tento handicap se v závěru projevil.
První desetimunutovka za naší strany vypadala nadějně, snažili jsme se hrát kombinačně a po zemi a vytvořili si tak několik šancí, ale Tomáš v největší z nich nedokázal nasměrovat míč přesně na nabíhajícího Lukáše. Postupně jsme ale soupeře pustili do hry a sérií chyb ve středu pole ho dostali na koně. Tu největší spáchal Ivoš, který vyrobil hodně mizernou přihrávku a po následném úspěšném brejku Sculptura se Pavel zmohl pouze na lehkou výčitku směrem k viníkovi.
Bohužel jsme se nepoučili a zatímco v útoku zklamala často až finální přihrávka, tak defenzíva trpěla stále stejnými dětskými chorobami jako posledního půl roku - zbytečně riskantní přihrávky a nedůraz v osobních soubojích. A když Ivoš podtrhl své nepovedené vystoupení v první půli tristně kopnutým rohem, po kterém naše obrana nedokázala zachytit brejk třech hráčů proti čtveřici bránících, začínalo to vypadat bledě.
Do hry nás vrátil příchod Vaška, který celé léto laboroval se zraněným kotníkem. Takřka vzápětí dokázal snížit a ofenzivní fázi notně rozhýbal. Ještě do půle se prosadil i velmi dobře hrající Michal Stodola, jenže vyrovnaný stav jsme dlouho neudrželi. Další kombinace tragických defenzivních chyb při vcelku banální akci - nechali jsme projít křížnou přihrávku po zemi, v klidu odcentrovat hráče na křídle a ve finální fázi nabíhající útočník přetlačil nedůrazného Jirku = 2:3.
Naše ofenzivní snažení dlouho vyznívalo do ztracena a když už se objevila pořádná šance, tak Ivoš místo přihrávky volnému Jirkovi "chrtil" a nastřelil jen gólmana. K obratu tak zavelel až Lukáš, který na vlastní polovině přebral míč, namířil si to k brance a střelou z úctyhodné vzdálenosti zaskočil nejistého gólmana.
Neuplynula ani minuta, Tomáš vtipně přihrál do tandemu Vaškovi a ten se trefil přesně na zadní tyč. A vzápětí ještě Lukáš vystřelil z těžké pozice o zem, Adam před brankou v akrobatické pozici míč nezasáhl, ale stejně se vedlo i kompletní defenzívě Sculptura a meruna skončila v brance. Výsledek už jsme pak bez větších problémů udrželi.

Pomiňme další trápení Ivoše v útoku, za tento zápas si zaslouží vyhubovat zejména obrana. Nebýt Pavla, dostali jsme minimálně dvakrát tolik gólů, protože to, co jsme místy předváděli v rozehrávce, bylo na facku. Dva hráči s míčem pod kontrolou u autové čáry a výsledkem je přečíslení soupeře - to je opravdu umění. Pokud nezlepšíme důraz a zejména výrazným způsobem rozehrávku, čeká nás další hodně těžký podzim...
Hráč zápasu: Vašek Doubek      Profil...      Statistika...

S jeho příchodem se naše do té doby dost jalová ofenzíva výrazně zlepšila, v druhé půli si připsal vítězný gól a navíc přidal asistenci.

Sviňmetr : 6 sviní (standard)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : no, obrana tragédie, o tom žádná. Připišme to tomu, že to byl přátelák a v ostrém zápase budeme důraznější :)Kdyby měli golmana, tak to byl jasný zápas