33. Vašek Doubek (Anton Olchovoj)
44. Lukáš Lojín (Vašek Doubek)
46. Tomáš Rosenberger (Jirka Škrábek)
50. Jirka Škrábek (Vašek Doubek)

Dnešní zápas se odehrál na velmi kvalitní úrovni, kde jsme dokázali zdolat svého soupeře vysoko 6:1. V zápase opět nezklamal Ivoš, který netrefil zhola nic a zazářili Venca a sváteční autor článku Pavel :-).
Naši chlapci dnes nastoupili ve svých tradičních modrých dresech (s výjimkou Pavla v černém, leč né smutečním) se Sviní na hrudi již ke svému 5. utkání této sezony. Trenér dnes na hřiště poslal tým v této sestavě: v bráně naše stálice Pavel. V obraně se střídali Anton, Tomáš, Adam a Lukáš, kteří byli doplněni útočnou trojicí Jirka, Ivoš a Venca. Především poslední jmenovaný v zápase zazářil (tedy když zrovna nepřekážel v obraně).
Hřiště bylo mírně pokropené občasnými přeháňkami přes den, což znamenalo rychlejší odskoky míče a delší brzdnou dráhu hráčů. Oba týmy se s tím zprvu malinko trápily, ale po pár držkách si na to každý zvykl po svém. Hra pro diváka musela být celý zápas velmi atraktivní, hrálo se prakticky nahoru dolů, a i proto se na ochozech sešla menší skupinka, již vlastně našich fanoušků včele s vlajkonoškou Ájou.
Zápas začal naším výkopem a tradičním ťukesem zezadu jsme se dostávali do šancí. I soupeř se tu a tam dostával do šancí, ale pálil převážně z dálky, tu do šibenice zpoza obránce, tu po náběhu na zadní tyč po zemi, ale se vším si dnes skvěle chytající Pavel dokázal s přehledem poradit. Dokonce i se střelou z úhlu z vápna, kam když nestačil již dát ruce nastavil tvář, no spíše nos a byl tak 5 minut docela otřesen, ale i přesto zápas dochytal, dokonce dvakrát i zahrozil střelou přes celé hřiště, kde ale gólman nakonec i přes potíže míč vždy zkrotil.
Z našich šancí se prosadil až ve 20. minutě Venca, kterému přes celé hřiště přihrával Lukáš po přiťuknutí od Pavla. Pak ještě tradičně Ivo s Jirkou stačili spálit pár šancí a Pavel jich zas pár vychytat a šlo se do kabin. V kabinách byla dobrá nálada z předvedené hry a celkově dobrá atmosféra, kterou nenarušovalo pesimistické bručení hráče, co normálně nosí na svých zádech první číslo dělitelné 2. A i proto naši chlapci vlétli do druhého poločasu s úsměvem na tváři, a ač soupeř rozehrával, první šanci si vytvořili opět Modrý Svině, kdy Pavel z výkopu neomylně našel Vencu, který tak zaznamenal svůj druhý gól a to již v 31. minutě. Aby Vencovo ego nenarostlo do velkých výšin, už v 33. minutě přidal další, na který mu tentokrát přihrával nesobecky Anton a hatrik byl tak dokonán. V 44. minutě si udělal výlet dopředu Lukáš a završil ho po přihrávce od kanonýra Venci krásným gólem, který již definitivně poslal soupeře mentálně předčasně do šaten. Navíc o dvě minutky později zahrál po přihrávce Jirky mezi obránce gólmanovi na housle Tomáš. Poté jsme dokázali v závaru nastřelit tyče i gólmana hned několikrát. Pak si vybral svou slabší chvilku Lukáš, který nepochopitelně nahrával Pavlovi na kraj vápna mezi dva soupeře a Pavel již nestihl s míčem udělat nic jiného, než nádherně přihrát jednomu ze soupeřů před prázdnou branku, a tak si pokazit čisté konto, již tradičně zbytečným gólem po nesoustředěnosti obrany.
Ke konci zápasu si chtěl každý ještě vstřelit gól a hráli jsme tak náš klasický hurá fotbal, čímž jsme tak soupeře pustili k několika vážnějším šancím, ale všechny dokázala obrana v čele s Pavelem zlikvidovat. Onen hurá fotbal se nakonec stal šťastným pro Jirku, kterého Venca našel v 50. minutě před skoro opuštěnou bránou a "rezignovaný" gólman tak nechal i jeho vyniknout střelu do šibenice. Jirka na rozdíl od Ivoše mohl slavit svůj gól a to hned asi po své šesté šanci v zápase.
Zápas byl veden ve velmi přátelské atmosféře týmů, které předváděli opravdu pěkný fotbal, ale jediný problém nám dělal hráč s číslem 9 a toho dokázala obrana pod taktovkou skvěle chytajícího Pavla eliminovat :-)

S výsledkem a také i předvedenou hrou můžeme být spokojeni. Samozřejmě vždy je co zlepšovat. V prvním poločase jsme si několikrát koledovali a branku, a hlavně ke konci utkání, kdy se hrál hurá fotbal a všechny to táhlo dopředu, byly v naší obraně velká okna. Také jsme slušně řečeno zazdili mnoho přečíslení. Tentokrát jsme byli i v útoku produktivní, nechyběla ani bojovnost a správné nasazení od všech hráčů.
Hráč zápasu: Vašek Doubek      Profil...      Statistika...

V dnešním zápase jsme podali týmový výkon, ale nad všemi vyčníval Venca. Prvním tříbrankový zápas v modrobílém dresu a k tomu ještě dvě finální přihrávky. Budeme doufat, že v nastoleném tempu bude dále pokračovat :-).

Sviňmetr : 7.7 sviní (velmi kvalitní)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Supr zapas a jeste lepsi report :p :D

Anton Olchovoj a jeho komentář k zápasu : Velmi dobrej članek, Pavle)))

Ota Duben a jeho komentář k zápasu : No vida, jednou tam nejsem a hned zacnete hrat fotbal... a dokonce se objevi i literarni talenty, kterym se my vycpeli pisalkove nemuzem rovnat...:-) jen tak dal!