Zápas : Ligový pohár
Autor článku : Ota Duben
Výsledek : 1:4 (1:1)

9. Adam Marcinik (Anton Olchovoj)

Už tradiční stopku v druhém kole Ligového poháru nám tentokrát vystavily Drsný šrouby, které po vyrovnaném prvním poločase dokázaly na rozdíl od nás přeci jen proměnit některé za svých šancí a vyhrály 4:1.
I tentokrát jsme se museli obejít bez nejlepšího střelce zimní přípravy Lukáše a také nové posily Vaška, který nám výrazně pomohl k postupu přes Kvantanámo. Proti silnému soupeři jsme bohužel neudrželi čisté konto dlouho, Ota nezachytil náběh útočníka, který se dostal až před Pavla a neměl se zakončením problém.
Vzápětí dorazil opozdilec Adam, který se záhy stal hrdinou okamžiku. Po jedné z našich akcí zůstal za defenzivní linií Šroubů, kam se k němu dostal ukázkový pas Antona. Ten vybojoval míč a šikovným lobem vyřadil ze hry celou obranu soupeře. Adam se tváří v tvář gólmanovi nadvakrát prosadil a bylo vyrovnáno.
Žádnou další šanci jsme ale už bohužel nevyužili, byť Tomáš trefil tyčku a měli jsme i několik dalších slibných možností. Soupeř se ukázal v tomto směru jako produktivnější, po vyrovnaném poločase se mu povedl vstup do druhé půle. Útočník vystřelil z poměrně ostrého úhlu a Pavlovi prošel na bližší tyči míč mezi nohama.
Nepříznivý, byť stále ještě otevřený průběh zápasu nás nutil víc útočit, to ale paradoxně přineslo pouze více šancí Šroubů, které měly možnost chodit do přečíslení. Řadu z nich sice zahodily nebo zasáhl Pavel, ale pět minut před koncem se přeci jen prosadil kapitán soupeře.
V závěru už jsme hráli vabank, prohospodařili několik nadějných standardek a v poslední minutě Pavel nejenže nepotrestal poslední z blikanců psychogólmana soupeře, ale vzápětí jsme inkasovali do prázdné branky počtvrté.

Soupeř byl o něco lepší a vyhrál zaslouženě, konečný výsledek ale dění na hřišti úplně neodpovídá. Slabá produktivita zejména v prvním poločase nám ale doufejme včas připomenula, že podobné nakládání se šancemi nás bude v sezóně akorát zbytečně stát body. Škoda také poměrně rychlého druhého gólu, pokud bychom udrželi vyrovnaný stav déle, soupeř by třeba víc znervózněl a nám by se naskytla nějaká šance z brejku.
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

S ním na hřišti byla naše obrana jednoznačně pevnější, navíc využíval každou možnost k zaútočení...

Sviňmetr : 4.8 sviní (standard)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr