39. Tomáš Rosenberger (Pavel Řeháček)
40. Vašek Doubek (Tomáš Rosenberger)
47. Michal Bočan (Tomáš Rosenberger)
54. Vašek Doubek (Anton Olchovoj)

Nijak zvlášť podařené utkání se šťastným koncem sehrály Modrý Svině v prvním kole Ligového poháru proti Kvantanámu. Soupeř byl dvě třetiny zápasu jasně lepší, vedl o dvě branky a směřoval za postupem. Pak se ale po našich dvou slepených gólech psychicky složil a tak jsme nakonec mohli slavit už trochu nečekané vítězství 4:2.
První pohárové kolo je v našem podání tradičně nejdříve zoufalou snahou sehnat vůbec nějakou konkurenceschopnou sestavu. Z torza kádru ještě na poslední chvíli vypadl Lukáš a tak jsme proti favorizovanému Kvantanámu mohli nasadit jen jednoho hráče na střídání, a to nám ještě museli vypomoct David s Michalem.
S výjimkou úvodních minut byla první půle z naší strany herním utrpením. Pavel nás sice při řadě šancí soupeře podržel, ale výkopy mu eufemisticky řečeno moc nešly a prakticky jsme z nich neustále jen odevzdávali míč. V útoku jsme si nebyli prakticky schopni přihrát a v obraně to hořelo jak o Filipojakubské noci.
Je tak s podivem, že Kvantanámo se do přestávky prosadilo pouze jednou, neboť vyložených šancí mělo minimálně dalších pět. Ale i my jsme mohli jít do vedení, po Michalově přihrávce ale Tomáš netrefil prázdnou branku a Michal sám pak hlavičkoval do tyče.
Záhy po pauze jsme bohužel inkasovali podruhé, když Pavel trošku podcenil střelu z křídla a míč se od zadní tyče odrazil do branky. V tu chvíli to s námi vypadalo bledě, ale brzy jsme se vrátili do hry. Po Pavlově výkopu protlačil nadvakrát míč za brankovou čáru Tomáš a rozhodčí po krátkém váhání gól uznal. Vzápětí se po Tomášově přiťuknutí prosadil i Vašek a začínalo se od nuly.
Bleskové vyrovnání soupeře nahlodalo a ačkoliv měl do té doby převahu, najednou úplně vypadl z role. Obrat dokonal ve 47. minutě Michal, který na zadní tyči usměrnil do branky aut Tomáše. Definitivní podobu výsledku dal Vašek, který pro změnu po Antonově vhazování prošel středem obrany a s přehledem zavěsil.

Po herní stránce místy velká bída, ale v poháru se počítá jen postup...
Hráč zápasu: Vašek Doubek      Profil...      Statistika...

První zápas a hned dva góly, lepší start si snad nemohl přát...

Sviňmetr : 5.8 sviní (standard)

Tomáš Rosenberger a jeho komentář k zápasu : "Divnej" zápas...

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Oba goly beru na sebe, preci jen bylo znam ze jsem byl jeste dost utahanej z hor a nebyl se schopnej koncentrovat. Plus vykopy mi fakt po dvou tydnech nohy v lyzaku nesly no :D