56. Lukáš Lojín (Pavel Řeháček)
58. Jirka Škrábek (Lukáš Lojín)
59. Lukáš Lojín (Anton Olchovoj)
60. Matěj Kuncíř (Tomáš Rosenberger)

Poslední krok k návratu do šestky jsme zvládli v naprosté pohodě, odevzdané a zbytečně podrážděné Palmeiras jsme přejeli 8:1 a dvě kola před koncem máme jistotu, že neskončíme horší než druzí.
Na zápas jsme dorazili až na opět zraněného Jirku Dymáka kompletní a s odhodláním nic nepodcenit, byť soupeř byl od prvních minut evidentně slabším týmem. Většinu prvního poločasu jsme v pohodě kontrolovali hru a dokázali se také střelecky prosadit. Už ve třetí minutě otevřel skóre Adam, o pět minut později skóroval po Ivošově hlavičce do břevna Jirka Škrábek a záhy to bylo 3:0, prosadil se tentokrát Tomáš.
Po zkušenosti z minulého zápasu jsme opět stáhli Lukáše do obrany a snažili se hrát víc po zemi. Palmeiras působili bezradně v útoku byli skoro neškodní a značnou část energie plýtvali na nesmyslné diskuze s rozhodčím. Těsně před půlí ještě po velmi pěkné kombinaci skóroval Anton a bylo jasné, že tohle už nemůžeme pustit.
Soupeř, který byl rozhodně nejslabší v této sezóně, bohužel hledal chyby všude jinde než ve své vlastní nemohoucnosti, zejména sudí byl častým terčem jejich invektiv. Po přestávce jsme už trochu polevili a Pavel záhy přišel o čisté konto, byť na gól soupeře špatnou rozehrávkou zadělal trochu sám. Žádné drama se ale nekonalo, vzápětí totiž Palmeiras šli do oslabení, když jejich neotravnější hráč tak dlouho žádal o červenou kartu, až ji prostě dostal.
Bohužel pokud existuje nějaká herní varianta, která nám historicky vůbec nejde, tak je to hra proti čtyřem protihráčům. Ačkoliv v prvním poločase jsme byli schopni často i pěkně zakombinovat, najednou jsme působili bezradně, nebyli schopni nahrát si na tři metry a objektivně řečeno, na naši hru se nedalo koukat. Následujících deset minut bylo doslova utrpením.
V poslední pětiminutovce jsme se už ale prosadili, byť k pátému zásahu nám výrazně pomohl i gólman soupeře. Lukáš z křídla spíš jen nahodil míč na branku, dobíhající Tomáš ho nechal projít a zmatený brankář se ani nepohnul. Závěr se nesl ve znamení totální odevzdanosti Palmeiras a během tří minut postupně navýšili skóre Jirka Škrábek, taktéž svým druhým gólem Lukáš a v poslední minutě uzavřel účet kulatým stým gólem na Svině kapitán Matěj.

Pochválit zasloužíme za pěknou hru v prvním poločase, kdy jsme kontrolovali průběh zápasu a taky za koncovku, obrana tentokrát moc práce neměla. Škoda, že většinu přesilovky jsme promrhali, skóre mohlo být ještě vyšší. Povinný postup je tedy doma a v příštím kole ještě můžeme zkusit zabojovat o první místo.
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

Stylově jubilejním stým gólem kariéry pečetil konečné skóre, významného milníku dosáhl jako teprve druhý hráč historie.

Sviňmetr : 7.7 sviní (velmi kvalitní)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Ztrata casu