43. Tomáš Rosenberger (Anton Olchovoj)
47. Jirka Škrábek
58. Ivo Kurhajec (Tomáš Rosenberger)
59. Adam Marcinik (Ivo Kurhajec)

Jednoznačně nejlepší výkon sezóny nás ve šlágru kola udržel na druhém místě a po vysoké výhře 6:1 nad Kamarády máme postup prakticky na dosah. Utkání se přitom kvůli dopravním komplikacím málem nehrálo, začínali jsme ve čtyřech a první čtvrthodinu bez brankáře.
Čtvrteční dopravní situace v Praze nám připravila před utkáním hodně horké chvilky. Ještě po uplynutí poloviny čekací doby se po záběhlickém hřišti pohybovala pouze trojice Tomáš - Anton - Ota, zbytek ansámblu postával různě po kolonách. Úvodní hvizd, který ještě trochu pozdrželo nucené převlékání dresů u soupeře (nebylo asi moc košer říct jim o to až těsně před zápasem, ale účel světí prostředky), nakonec stihl alespoň Lukáš s Ivošem, takže jsme mohli nastoupit v pěti, do branky se postavil Tomáš.
Už po minutě vběhl přímo z auta na hřiště Jirka Škrábek a vzápětí dorazil i Adam, takže soupeř kratičkou přesilovku neměl šanci využít. Původně trochu z nouze jsme zkusili variantu s Lukášem na pozici obránce a zároveň basketbalového rozehrávače a tenhle taktický tah se nám později velmi osvědčil.
Prvních patnáct minut byli Kamarádi lepším týmem a několikrát nás musel podržet Tomáš, který nestačil jen na jednu střelu po rohu, kdy se útočník natlačil před Antona a usměrnil míč do šibenice. Pak dorazil Pavel do branky, takže jsme měli hned dva na střídání a mohli jsme začít trochu víc myslet i směrem do útoku. Bohužel celou první půli to byla naše tradiční slabota - hodně nepřesností a minimum zakončených akcí.
Obraz hry se radikálně změnil hned po pauze, už ve 32. minutě se s trochou štěstí o tyč trefil Jirka Škrábek a vyrovnal. Soupeř znervózněl, začal chybovat a hlavně nám dávat víc prostoru, čehož jsme dokázali využít. Za dalších pět minut obrátil skóre Lukáš, který se protáhl po pravé straně a ve skluzu zaskočil střelou na bližší tyč brankáře. A ve 43. minutě už byli Kamarádi psychicky hodně dole, to se za pomoci dvojité teče obrany trefil i Tomáš.
Soupeř se směrem dopředu skoro vytratil, nechal nás v klidu hrát a navíc chyboval i směrem dozadu, cehož využil Jirka, u lajny obral o míč jednoho z obránců a tváří v tvář gólmanovi znovu nezaváhal. V úplném závěru ještě rozloženého soupeře dorazili po pěkných kombinacích Ivoš s Adamem.

Naše historie pamatuje dost málo obratů, a takový, kde bychom po prohraném poločase v druhém nasázeli šest gólů a v pohodě vyhráli, rozhodně žádný. Právě druhá půle tohoto utkání se konečně přiblížila tomu, co bychom měli hrát a co máme rozhodně potenciál předvádět každý zápas. Pokud dokážeme dobře rozehrát, dostáváme se do šancí a na hru se dá určitě lépe dívat. A taky nás to pak víc baví, a o to jde především...
Hráč zápasu: Jirka Škrábek      Profil...      Statistika...

Vstřelil dva důležité góly a měl několik šancí i na hattrick.

Sviňmetr : 8.6 sviní (SUPER !!!)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Supr zápas :)

Tomáš Rosenberger a jeho komentář k zápasu : Grt mač! Takovou bojovnost a chuť vyhrát jsem u nás dlouho neviděl. Jen tak dál svině :-)