Zápas : 6.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:1 (1:0)

22. Pavel Řeháček
60. Matěj Kuncíř

Matějův gól "last minute" nám zajistil důležité vítězství 2:1 ve vyrovnaném a vyhecovaném zápase s Creditem Praha a s tím i udržení druhé postupové příčky. Přitom jsme dlouho vedli po Pavlově pokusu přes celé hřiště z prvního poločasu, ale soupeř v závěru vyrovnal a bodová ztráta byla téměř na spadnutí.
Na Zákostelní jsme se sešli podruhé v této sezóně v plném počtu, tedy i včetně Lukáše, byť jeho koleno ještě nebylo úplně stoprocentně v pořádku. Předchozí výsledky a výkony obou týmů slibovaly vyrovnaný zápas, ve kterém asi moc branek nepadne, což se také splnilo. Na občasnými přeháňkami zkrápěném umělém pažitu se hrál od počátku poměrně svižný fotbal, leč s řadou nepřesností na obou stranách.
Králem první půle byl jednoznačně Pavel, který nejenže zlikvidoval několik šancí Creditu, ale navíc ještě sám otevřel skóre, když využit špatného postavení svého kolegy v brance soupeře. Výsledek prvního poločasu ale mohlo být pro nás mnohem příznivější, to by ovšem Ivoš nesměl v samostatném uniku trefit jen gólmana a po jeho přihrávce při ojedinělém přečíslení by totéž nesměl provést ani Jirka Dymák.
Leitmotivem celého utkání byly zjitřené emoce na obou stranách, kterým rozhodčí upřímně řečeno nejenže nezabránil, ale naopak je ještě přiživoval tím, že zatvrzele odmítal dávat karty. A tak se "nežlutilo" ani po stažení unikajícího Lukáše za dres, ani poté, co Ivoš podrazil rozběhnutého soupeře, ani při menší hromadné strkanici a výměně názorů, ve které byl za nás aktivní zejména Adam.
Naše mírná převaha z úvodních dvaceti minut se postupně vytrácela a ke slovu se dral Credit, který měl zvlášť po pauze více ze hry, k čemuž mu pomohla i naše trochu nepochopitelná pasivita. Velmi těsný výsledek nám samozřejmě na klidu nepřidával, zvlášť když jsme znovu zahodili několik nadějných možností na navýšení náskoku.
Pro koho nebyl předchozí průběh utkání dostatečně akční a dramatický, ten si to v posledních pěti minutách rozhodně vynahradil. Nejdříve přišlo trochu očekávané vyrovnání, když se útočník vymotal z rohu a střelou na přední tyč překonal Pavla. Pak nám zkrat podrážděného útočníka Creditu nabídl kratičkou přesilovku, kterou se nám v poslední minutě také podařilo využít, když Matěj vyhrál na hranici vápna vzdušný souboj s brankářem a v poloze ležícího střelce do prázdné branky rozhodl.

Zápasu nechybělo nic důležitého - góly, šance, emoce, nasazení ani obligátní blikanec. Ze dvou bodů sice můžeme mít oprávněnou radost, ale herní projev má stále k ideálu daleko. Místo abychom soupeře po vedoucím gólu dorazili, přestaneme hrát a čekáme, co udělá. Svou vinu na tom má také to, že stále válčíme s produktivitou, zejména Ivoš je zatím všechno, jen ne chladnokrevný střelec. Pokud se v ofenzivě výrazně nezlepšíme, tak nás v šestce příští sezónu opět čeká pouze boj o udržení (tedy pokud se do ní vůbec dokážeme vrátit)...
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

Pavel sice opět podal skvělý výkon a přidal i důležitý první gól, ale tím, kdo rozhodl o zisku dvou bodů, byl Matěj...

Sviňmetr : 7.1 sviní (velmi kvalitní)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Pekny bojovny utkani s dobrou obranou :)