17. Anton Olchovoj
19. Adam Marcinik (Jirka Dymák)
48. Anton Olchovoj (Ivo Kurhajec)
52. Ivo Kurhajec

Velmi těžký zápas za hustého deště jsme odehráli na Děkance proti Atléticu Cerveza. Ačkoliv jsme brzy prohrávali, tak hned v prvním poločase jsme dokázali otočit výsledek a nakonec vcelku v poklidu vyhráli 6:3.
S přehledem nejhorší počasí za poslední roky nám "zpříjemnilo" zápas 5. kola, ve kterém jsme potřebovali napravit předchozí zaváhání s VZ. Z podzimního kádru chyběl pouze zraněný Lukáš. Soustavný liják do značné míry determinoval kvalitu utkání, na obou stranách byla celá řada nepřesností a většina gólů byla do určité míry dílem náhody.
Už ve 3. minutě jsme prohrávali po tečované střele, ale o chvíli později vyrovnal po hrubce gólmana Jirka Škrábek, který se trefil i ve svém třetím zápase v sezoně. Následná desetiminutovka utkání prakticky rozhodla, nejdřív se prosadil znovu Jirka, jehož střele z úhlu pomohl za čáru dobíhající obránce, pak Anton využil zmatků po rohu a v 19. minutě nám zajistil luxusní třígólový náskok svým premiérovým gólem Adam, který nikým neatakován poslal hlavou do sítě aut Jirky Dymáka.
Jenže soupeř se rychle vzpamatoval, míč po rohu prošel skrz bránící hráče a Pavel si ho na předně tyči smolně srazil do branky a za další dvě minuty jsme vedli už jen o gól. Tento stav pak následně vydržel po většinu druhého poločasu, který nabídl řadu šancí na obou stranách a Atlético nebylo několikrát daleko od vyrovnání. Až ve 48. minutě pohotově vrátil odražený míč do branky Anton a vzápětí pečetil výsledek svým prvním zásahem po zranění Ivoš.

V těžkých podmínkách se jakékoliv herní rozdíly mazaly a zápas byl hlavně o tom, kdo bude mít větší vůli, nasazení a kdo udělá méně chyb. Potěšila produktivita útoku, na druhou stranu některé zmatky v obraně v prvním poločase byly dost na pováženou. Dva body ale máme a do druhé poloviny sezóny jdeme z velmi dobré pozice, a to je hlavní.
Hráč zápasu: Anton Olchovoj      Profil...      Statistika...

Výrazně pomohl k vytvoření rozdílového náskoku v prvním poločase a pak nás gólem na 5:3 definitivně uklidnil.

Sviňmetr : 6 sviní (standard)