Místo : Záběhlice
Zápas : 4.kolo Hanspaulka
Výsledek : 1:4 (1:0)

18. Jirka Škrábek (Ivo Kurhajec)

Tragická druhá půle proti VZ nás připravila o podzimní neporazitelnost a zároveň totálně znegovala snažení předchozích zápasů. Ačkoliv jsme v poločase vedli, nedokázali jsme přidat druhý gól a druhých 30 minut jsme takticky ani psychicky nezvládli.
Do Záběhlic jsme se sjeli tentokrát bez obou podzimních posil, ale přesto s vírou v bodový zisk proti papírově slabšímu soupeři. Potěšil nás i výsledek předchozího utkání, ve kterém v závěru připravil Sargas o vítězství našeho konkurenta Kamarády. V případě výhru jsme tak měli šanci jim bodově odskočit.
V prvním poločase jsme byli o něco lepším týmem, leč proti dobře bránícím VZ jsme se prosazovali jen velmi ztuha. Ivoš po pěkném uvolnění střílel dvakrát těsně mimo, jeho přihrávku pak Anton v těžké pozici poslal patičkou vedle tyče, šance měli i Jirka Dymák s Matějem, ale prosadil se až Jirka Škrábek, která po pěkné kombinaci zblízka propálil gólmana.
Soupeř zlobil zejména přes svá dvě mladá a pohyblivá útočná tykadla a několikrát musela naše obrana zasahovat opravdu na poslední chvíli. Zpočátku ale Pavel příliš práce neměl. Hnec první minuta druhého dějství ale totálně otočila kormidlem dějin tohoto zápasu. Po naší rozehrávce jsme rychle přišli o míč, útočník následně sice vystřelil poměrně zdálky, ale dvojteč Matěje a Jirky Dymáka udělala z Pavla pouze velmi smutného diváka. Soupeře náhodný gól posadil psychicky na koně, zatímco nám od té chvíle nešlo prakticky nic.
Vázl zejména přechod do útoku, kde jsme postráceli hodně míčů a soupeř z toho těžil rychlými brejky. Překvapivě se ale neprosadil z nich, byť zejména v závěru, kdy jsme už hráli vabank, měl několik velmi dobrých přečíslení. Pohroma do našich řad přišla ze vzduchu, konkrétně ze standardních situací. Neuhlídali jsme roh, aut a následně znovu roh a soupeř se dvakrát prosadil zblízka hlavičkou.
Z taktického hlediska dost nepochopitelná selhání nás dostala do kolen a vždy ve chvíli, kdy jsme se trochu zvedli, jsme dostali pouze další ránu. V útoku jsme nedokázali podržet míč a když už jsme se dostali do šance jak třeba Ivoš, chybělo štěstí nebo víc klidu.

Nemá smysl se o tom nějak zvlášť rozepisovat, všichni víme, kdo udělal kde jakou chybu. Tenhle zápas je potřeba buď brát jako varování, že nic nebude zadarmo a že pokud se chceme vrátit do šestky, musíme pořádně máknout; nebo by na něj bylo možná lepší rovnou zapomenout. Přišli jsme zbytečně o dva body, ale ve hře jich je ještě dost a jedno ze tří postupových míst je rozhodně stále v našich silách. A ani první příčka ještě není ztracená...
Hráč zápasu: Jirka Škrábek      Profil...      Statistika...

Tentokrát bylo opravdu těžké někoho vybrat, ale Jirka narozdíl od ostatních aspoň dokázal dát gól...

Sviňmetr : 3.1 sviní (slabý průměr)