Výsledek : 3:1 (2:0)

10. Jirka Škrábek (Pavel Řeháček)
25. Anton Olchovoj (Jirka Dymák)
49. Matěj Kuncíř (Jirka Škrábek)

Povinného vítězství jsme dosáhli ve třetím kole Hanspaulky na Mikulovce, když jsme přehráli Sorry FC 3:1 a připsali si další dvoubodový zisk do tabulky. Po absenci způsobené pooperační rekonvalescencí se v naší sestavě objevil Jirka Škrábek a hned se zaskvěl dvěma body, poprvé v sezóně si zahrál i Ivoš.
Poprvé v sezóně se na Mikulovku sjela kompletní sestava včetně Ivoše, který si chtěl už vyzkoušet zápasovou zátěž, takže Ota mohl zůstat tentokrát v civilu. Soupeř byl nejdřív bez střídání, ale později mu jeden hráč dorazil. Postavení obou týmů v tabulce nás výrazně favorizovalo a dopředu jsme si nepřipouštěli jakékoliv komplikace.
První desetiminutovka byla vyloženě oťukávací a v jejím závěru jsme se dostali trochu náhodně do vedení. Po Pavlově výkopu jeho kolega v brance Sorry zazmatkoval, dobíhající Jirka Škrábek se vcelku snadno dostal k míči a stačilo mu ho jen poslat do prázdné branky.
Zbytek prvního poločasu se odehrával převážně v naší režii a Pavel příliš práce neměl. Bohužel jsme dokázali přidat už jen jeden gól, když Pavlův výhoz Jirka Dymák z voleje sklepl míč pro Antona, který se s trochou štěstí trefil. Další šance už zůstaly nevyužity, ačkoliv sóla na brankáře v podání Jirky Škrábka i Adama po pěkné individuální akci po gólu doslova volala. A Ivoš poté, co svůj brejk zakončil místo gólem pádem, radši už do druhé půle nenastoupil...:-)
Druhá půle už byla mnohem vyrovnanější, ale těžko říct, zda víc kvůli zlepšenému výkonu soupeře nebo naší bohorovnosti v obraně. Každopádně už se musel mnohem více činit Pavel, byť zdaleka ne tolik jako v předchozích zápasech. Směrem dopředu se nám podařilo zkazit dvě nadějná přečíslení a ani Lukáš neměl zrovna dvakrát svůj den, základní předpoklad gólu, tedy "trefovat zařízení", nenaplnil snad ani jednou.
I přesto, že úroveň hry už nebyla taková jako zpočátku, zvládli jsme ještě navýšit skóre, míč putoval po ose Lukáš - Jirka Škrábek k Matějovi, který v pádu na zadní tyči nakonec procpal merunu do branky. Ale i soupeř se dočkal čestného úspěchu, další čisté konto Pavlovi se nám "podařilo" zkazit pět minut před koncem.

Norma tří branek byla naplněna, titul nejlepší obrany ve skupině nám zůstal, dva body vcelku v pohodě máme, takže možná není důvod ke kritickému tónu, zvlášť když Sorry se neprezentovalo tak slabě, jak jsme možná čekali. Jenže tohle byl přesně ten zápas, který bychom o patro výš projeli na celé čáře. Nejde ani tak o to, že nedáváme góly z jasných šancí, s tím se dělat asi nic nedá, ale v obraně jsme měli často příšerné díry a některé chyby v rozehrávce by lepší protivník dokázal potrestat. Měli bychom se vždy snažit o maximální koncentraci, zvlášť když těžší soupeři teprve přijdou a až s nimi se bude rozhodovat o osudu celé sezóny.
Hráč zápasu: Jirka Škrábek      Profil...      Statistika...

Vrátil se po dvouzápasové absenci, na hrotu bojoval, vstřelil důležitý první gól a na dalším se výrazně podílel.

Sviňmetr : 6.3 sviní (velmi kvalitní)