25. Lukáš Lojín (Anton Olchovoj)
38. Lukáš Lojín (Anton Olchovoj)
42. vlastní
46. Ota Duben (Lukáš Lojín)

Předsezónní přátelák se vydařil nad očekávání, oslabený Rival club jsme porazili až překvapivě snadno 6:1. V zápase se představily v dobrém světle obě naše nové posily, Lukáš Lojín se hned na úvod blýskl dvěma góly a čtyřmi body.
Přáteláky nebývají obvykle z naší strany okořeněny nějakou valnou účastí a nejinak tomu bylo i tentokrát, oba "testovaní" hráči však naštěstí dorazili. Adam Marcinik už si vyzkoušel Hanspaulku v dresu Cochons a zaujal dobrou defenzivní prací i potenciálem v útoku, Lukáš pak dvěma góly a dalšími dvěma asistencemi prakticky sám rozhodl o našem vysokém vítězství.
Soupeř bohužel dorazil značně nekompletní, a aby byl vůbec schopen hry, musel si vypůjčit několik místních, kteří si přišli zahrát na vedlejší hřiště. Do zápasu nastoupil oslaben a tak jsme se mohli dostat hned v úvodu do vedení, přesilovku rychle zužitkoval Matěj.
Posléze se hra vyrovnala a Rival ukazoval své možnosti zejména v útočné fázi, v několika jeho velkých šancích nás ale podržel Pavel. V obraně už to ale "oranžovým" skřípalo poněkud více a v polovině první půle se po Lukášově centru prosadil zblízka neobsazený Tomáš. Do poločasu pak ještě Adam trefil tyčku a po Pavlově výhozu a Antonově přistrčení se zapsal mezi střelce Lukáš.
Ani druhá půle nebyla rozhodně jednostranná, jak by mohl výsledek napovídat, na soupeři byla ale patrná větší nesehranost. Naopak naše "squadra azzura" prokazovala až nebývalou efektivitu v zakončení, po rychlém brejku a Antonově zpětné přihrávce se z ideální střelecké pozice nemýlil opět Lukáš.
Za v podstatě rozhodnutého stavu jsme nechali vyniknout soupeře, na střelu do šibenice neměl bohužel Pavel nárok dosáhnout. Závěrečnou podobu výsledku dal soupeř vlastním gólem po Antonově rohu, vysoké vítězství pečetil z přečíslení po Lukášově přihrávce Ota.

Výsledek rozhodně nelze přeceňovat, soupeř dorazil hodně oslabený a v obraně nám nechával často až příliš mnoho prostoru, což se nám v lize asi tolik stávat nebude. Potěšil ale až na výjimky kompaktní výkon obrany, velmi jistý Pavel a po dlouhé době také produktivita. Pokud se všechny tyto atributy během podzimu nějak výrazně nezhorší, nemuseli bychom mít s návratem do šestky problémy.
Hráč zápasu: Lukáš Lojín      Profil...      Statistika...

Čtyřmi body naznačil, že má pocenciál zásadním způsobem vylepšit naši často sterilní ofenzívu...

Sviňmetr : 7 sviní (velmi kvalitní)