Místo : Mikulova
Zápas : 11.kolo Hanspaulka
Autor článku : Ota Duben
Výsledek : 0:3 (0:0)

Utrápená sezóna happyendem neskončí. Po velmi slabém výkonu jsme v posledním kole podlehli v přímém souboji o sestup Dromedarians Praha 0:3 a na podzim nás čeká pouze sedmá liga.
Ani na poslední zápas sezóny jsme se nesešli v optimální formě, chyběl na svatební cestu se chystající Matěj, na státnice drtící Jirka Škrábek a "kulinář" Pavel, kterého musel v brance zastoupit Mirek. Ten navíc přišel pozdě a tak si na prvních několik minut vyzkoušel gólmanské rukavice Anton.
Ve značném horku a hlavně dusnu se na Mikulovce nehrál bůhvíjaký tempofotbal, soupeř byl sice od počátku aktivnější, výraznou šanci sice ale nevytvořil, navíc Mirek chytal naprosto spolehlivě. Naše hra, zejména přechod do útoku a finální fáze, ale od prvních minut nestály za nic a v první půli jsme si vytvořili jedinou pološanci, kterou ale gólman Dromedarians zlikvidoval.
Pokud jsme o přestávce zhodnotili úvodní půlhodinu jako mizernou a výkon jako na záchranu absolutně nestačící, tak druhý poločas byl snad ještě o řád horší. Nedokázali jsme vymyslet prakticky nic dopředu a díry v obraně byly čím dál větší a častější.
Dromedarians si postupem času vytvořili teď už znatelnou převahu a asi od 40. minuty jsme se ocitli pod soustavným tlakem, kterému jsme odolávali často jen se štěstím, nebo zachytal Mirek. Na střelu z bezprostřední blízkosti po trochu smolném odrazu ale nestačil ani on a 11 minut před koncem jsme prohrávali.
Dát dva góly za této situace se rovnalo skoro zázraku a ten tentokrát nepřišel. Navíc jsme za dvě minuty podruhé inkasovali po rychlém protiútoku a bylo jasné, že svůj osud už zvrátit nedokážeme. Sice jsme si vytvořili několik gólových příležitostí, ale to už bylo příliš pozdě, navíc jsme je ani nedokázali proměnit.
V závěru nás ještě definitivně dorazil třetí gól do prázdné branky a v poslední minutě ještě Mirek stylově z penalty vůbec netrefil branku. Korektní a velmi férově vedené utkání tak skončilo naší hodně hořkou, ale bohužel naprosto zaslouženou porážkou 0:3.

Soupeř byl zvlášť v druhém poločase o dost lepší a jestliže tohle byla přímá bitva o sestup, tak je její výsledek naprosto spravedlivý. My jsme bohužel v oslabené sestavě předvedli možná ještě horší výkon než v prvních zápasech sezóny a minimálně podzim strávený v sedmé lize je pro nás správným trestem. Každý si musí sáhnout do svědomí a říct si, zda udělal všechno pro to, aby byl výsledek této sezóny lepší a je jisté, že řada z nás má o čem přemýšlet. Faktem rovněž je, že proti Dromedarians jsme si šestku neprohráli, stačí vzpomenout zbytečnou porážku s XXX, kolaps v závěru s Opatoffem, pouhý bod proti nejslabšímu týmu skupiny Banzaii nebo totálně promrhaný druhý poločas se Suchdol sabres...
Hráč zápasu: Miroslav Woth      Profil...      Statistika...

Jako jeden z mála předvedl slušný výkon, dlouho držel naše naděje na body, za inkasované góly nemohl.

Sviňmetr : 2.7 sviní (slabý průměr)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr