27. Jirka Dymák (Tomáš Rosenberger)
37. Anton Olchovoj (Jirka Dymák)
58. Michal Vrtiška (Anton Olchovoj)
60. Matěj Kuncíř (Tomáš Rosenberger)

Nic nového pod sluncem, další porážka jako přes kopírák se udála tentokrát na Mikulovce. Opět jsme si nechali dát brzký gól, místo vyrovnání znovu inkasovali a třígólovou ztrátu v závěru stihli pouze minimalizovat. Po prohře 4:5 vězíme na dně tabulky a až po uši v problémech.
Do sestavy se oproti předchozímu zápasu vrátil Ivoš, naopak na Mikulovce nám chyběli Jirka Vojíř a Mirek, navíc Jirka Škrábek řešil nějaké "kočičí" problémy. Soupeř z čtyř předchozích zápasů tři vyhrál, takže bylo jasné, kdo bude favorit.
Pokud by šlo prvních dvacet minut vymazat, milerádi bychom to udělali. Nedařilo se totiž zhola nic. Samozřejmě že jsme záhy inkasovali, byť trochu smolně po teči bránícího Matěje. Poté jsme se snažili tlačit víc do útoku, měli několik pološancí ze závarů, ale většinou chyběl větší důraz.
Naopak nejlepší hráč soupeře v klidu prošel o půlky po křídle až před Pavla a po kličce zakončoval do prázdné branky, což později ještě jednou zopakoval před čtvrtým gólem. Mezitím ještě Matěj smolně doslova nalil soupeři na gólovou střelu a mít někdo po ruce ručník, už by asi letěl na hřiště.
Alespoň záblesk naděje vykřesal těsně před půli Jirka, ke kterému se od jednoho z bránících hráčů odrazil Tomášův roh. Poločasové skóre však bylo naprosto spravedlivé, všude jsme byli pozdě, chyběl důraz, přesnost a hlavně klid na kopačkách. Otův centr z vlastní půlky, který skončil čirou náhodou na tyči, byl asi nejlepším vyjádřením herního zoufalství.
Asi nepřekvapí, že druhá půle byla znovu výrazně lepší - nejen proto, že nás po Jirkově přihrávce dostal brzy do hry důrazný Anton. Bohužel soupeř brzy znovu odskočil, Ota podcenil dlouhý nákop a Pavlovi proti dvěma soupeřům tentokrát ani tyčka nepomohla.
Pokud měl soupeř míč na kopačkách, snažil se pošetřit čas, ale jinak nijak zvlášť nenapadal a nechal nás hrát. Vcelku jasný zápas dostal nečekanou zápletku v samém závěru, když nejdřív po dobrém Antonově napadání Michal potřetí sám před gólmanem konečně nezaváhal a téměř vzápětí Tomášovu přihrávku prorval do sítě Matěj. Na víc už ale nebyl čas.

Náš herní systém byl vždy postaven na následujících atributech: výkon gólmana, obrana a hlavně bránění standardních situací, jednoduchá hra směrem dopředu, obětavost a nasazení. V tuhle chvíli neplatí nic z toho, i když Pavel tentokrát za žádný gól nemohl. Ano, papírově je tenhle kádr asi schopen hrát i kombinační fotbal, ale v téhle situaci se prostě musíme vrátit k tomu, co dlouhodobě fungovalo. Bez poctivé hry z obrany, zvýšeného nasazení a zlepšené defenzivní práce útočníků se z tohohle bahna nemáme šanci vyhrabat...
Hráč zápasu: Michal Vrtiška      Profil...      Statistika...

Za neúnavné celozápasové napadání byl v závěru gólově odměněn.

Sviňmetr : 4.1 sviní (standard)