Zápas : 3.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:4 (0:2)

31. Ivo Kurhajec (Matěj Kuncíř)
51. Anton Olchovoj (Matěj Kuncíř)

Ani heroický výkon oslabené sestavy tentokrát na vítězství nad Cervezou nestačil. Dvakrát jsme ve druhém poločase dokázali stáhnout dvoubrankový náskok soupeře, ale vyrovnat jsme už nedokázali a nakonec prohráli 2:4. Navíc jsme přišli o Tomáše, který odkulhal po pár minutách se zraněným kotníkem a právě jeho absence Cerveza využila k vypracování si rozhodujícího náskoku.
Středa, hráčů nám třeba. Tak by mohl znít podtitul zápasu s oblíbeným soupeřem, kterého jsme dokázali porazit ve všech třech předchozích případech. Z pohledu na naší "lavičku" před utkáním ale bylo jasné, že body tentokrát visí proklatě vysoko. Jirka Vojíř s Mírou nestíhali, Jirka Dymák s Michalem Vrtiškou byli ve škole a Jirka Škrábek se zasekl na konzultaci a dorazil prakticky až v poločase.
A jelikož Petr zřejmě napodobil Michala a na Hanspaulku už definitivně kašle, museli jsme úsek zápasu do Jirkova příchodu přežít bez střídání. To by samo o sobě nebylo ještě tak hrozné, jenže ani ne po deseti minutách přilehl Pavel ve vápně kotník Tomášovi, který musel odkulhat na střídačku. Čekala nás krušná čtvrthodina v oslabení proti soupeři, který mohl točit skoro dvě pětky.
Ještě v plném počtu byla hra vcelku vyrovnaná, soupeř byl sice běhavější, na druhou stranu jeho obrana nebyla z nejjistějších a tak jsme si dokázali vytvořit i několik šancí. Po Tomášově odchodu jsme samozřejmě hlavně bránili a spoléhali na nákopy, vzhledem k situaci ale nešlo dělat vcelku nic jiného.
Naštěstí pro nás Cerveza šance zahazovala nebo zasáhl Pavel, přesto jsme do Jirkova nástupu dvakrát inkasovali, když jednou nás soupeř vykombinoval do prázdné branky a druhý gól jsme záhy dostali po Ivošově chybě. To už se na hřišti opět belhal Tomáš, ovšem zůstával osamocen na hrotu a Cerveza stejně útočila v pěti, takže nám to příliš platné nebylo.
Druhá půle byla stejně jako před týdnem úplně jiné kafe. Soupeř hned po rozehrávce ztratil míč, Matěj se probil po křídle až ke střele, kterou sice gólman Cervezy vyrazil, ale dorážející Ivoš už se nemýlil. Rázem to bylo jen o gól a dá se říct, že další minuty jsme měli herně navrch. Cerveza začala hrát pasivně, ale zároveň s dírami v obraně a několikrát jsme byli doslova milimetry od gólu.
Matěj trefil dvakrát tyč, další nastřelil Jirka a Tomáš, který po přestávce dával Jirkovi s Otou možnost krátkodobého oddychu na střídačce, po signálu z trestného kopu mířil jen do boční sítě. Dalších několik šancí zmařil gólman soupeře a přišel trest. Matěj s Pavlem se nedohodli a nejlepší hráč Cervezy se trefil přímo z rohu na zadní tyč.
Smolný gól nás sice trochu srazil, ale brzy jsme si opět vytvořili mírný tlak a zároveň se lehce přiostřilo, což k nelibosti soupeře začal rozhodčí trestat. Zloba z lavičky Cervezy ale mířila překvapivě i k nám, jako bychom si snad ty fauly vymýšleli... Po jedné ze standardek se z pěkného signálu trefil Anton a deset minut před koncem jsme byli opět na dostřel.
V závěru už se nám ale tolik nedařilo a k vyrovnání nevedlo ani vysunutí Pavla na hrot. Hokejová power-play nám štěstí nepřinesla, naopak v úplném závěru dovezl útočník soupeře míč do prázdné branky a vzápětí rozhodčí raději ukončil zápas.

Hodnotit množství absencí nemá smysl, prostě jsme se nesešli, stane se. Přesto jsme měli šanci urvat bod, protože soupeř ve druhé půli nepředvedl skoro nic a zvítězil prakticky zásluhou jediného hráče. My jsme bohužel nikoho takového neměli a po čtvrthodině v oslabení jsme nemohli pomýšlet na vítězství. Před následujícím těžkým trojblokem tak máme na kontě nulu a také rozhodně o čem přemýšlet...
A ještě odkaz na článek soupeře.
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

Nese sice podíl na rozhodujícím gólu na 1:3, ale jinak byl v obraně spolehlivý a asistoval u obou našich branek.

Sviňmetr : 5 sviní (standard)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : No třetí gol byl čistě Matěje :D jako od toho tam ten hráč stojí. Ale neva. Tomovi se omlouvám za zranění, ale prostě když jdu po míči, tak přes mrtvoly. :p Jinak si myslim, že když pominem výsledek, tak to byla poměrně fajn strávená hodinka