Autor článku : Ota Duben
Výsledek : 2:1 (1:0)

25. Matěj Kuncíř (Anton Olchovoj)
33. Matěj Kuncíř (Miroslav Woth)

S jubilejní 20. sezónou v Hanspaulce se Modrý Svině rozloučily vítězně. Na mrazivé Mikulovce jsme na těžkém terénu udolali Cervezu 2:1 a také ve třetím vzájemném zápase jsme naplno bodovali. V konečné tabulce jsme se tak vyšplhali na 6. místo.
K podzimní fotbalové derniéře jsme se sjeli v nejlepší možné sestavě, chyběl pouze Michal. Soupeř, který bojoval ještě teoreticky o postup, na tom byl o dost hůř. Dorazil bez prvního brankáře, s pouhým jediným hráčem na střídání, navíc se za celý zápas nedokázal srovnat s těžkým terénem.
Z naší strany to bylo jiné kafe a po slabších prvních minutách jsme převzali iniciativu a prakticky celý první poločas byl v naší režii. Dlouho však bez gólového efektu, Ivoš sám před brankářem mířil jen do jeho nohou, Michal po individuální akci netrefil branku, nakonec jsme se ale dočkali.
Antonův aut propadl ve vápně k Matějovi, který kolenem uklidil míč do branky. Do poločasu jsme Cervezu k ničemu nepustili, naopak sami hráli přesně tu hru, která nám přinášela zkraje sezóny úspěch. Zasněžené hřiště nás neomezovalo, mnohem častěji utíkal míč do autu soupeři.
Hned po přestávce jsme dostali šanci na zvýšení náskoku. Po ztrátě Cervezy ve středu pole Mirek vyslal do gólové akce Matěje, který byl u míče dřív než brankář. Následná srážka byla bolestivá pro obě strany, míč však nakonec za pomoci tyče doskákal do branky a vedli jsme o dva góly.
Slabší chvilky se osm minut před koncem nevyvaroval Pavel, kterému trochu záhádně prošla do branky střela z trestného kopu z ostrého úhlu. Vadit nám to ale nemuselo, Cerveza si místy vyloženě trápila a rozhodně nevypadala jako mužstvo, které by mělo usilovat o postup. Těsné vedení jsme vcelku s přehledem uhájili až do závěrečného hvizdu.

Těžký zápas jsme zvládli výborně, sníh ani zima nás nezbrzdily, naše hra měla hlavu a patu a soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili. Škoda že takhle nedokážeme zahrát vždycky...
A ještě odkaz na článek soupeře.
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

Odehrál rozhodně nejlepší zápas v sezóně, bezchybně dirigoval obranu a přidal i potřebnou gólovou nadstavbu.

Sviňmetr : 7.7 sviní (velmi kvalitní)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Mě to hrozně bavilo, zavzpomínal sem pěkně na velkej fotbal s chozením pro míč a dobře sem si pokecal s jejich autorem golu :)

Ivo Kurhajec a jeho komentář k zápasu : jen u druhý branky mi to míra posunul někam k rohu a matějovi sem nahrával já..:) ale to je jedno hlavně že sme vyhráli..:)