Místo : Novoborská
Zápas : 8.kolo Hanspaulka
Výsledek : 1:3 (1:0)

30. Michal Bočan

Netradiční úterní termín, slepovaná sestava a hlavně neuvěřitelně chaotická hra v obraně byly příčinou naší další porážky. Na Novoborské jsme podlehli domácímu 1.FC Žižkov 1:3, ačkoliv jsme v poločase vedli. Soupeř ale měl násobně více šancí a po pauze zápas otočil. Porážkou jsme přišli o reálnou naději na třetí místo a stále nemáme jistou záchranu.
Na zápas jsme se tentokrát sešli jen tak tak. Chyběl totiž nejen nemocný Michal Vrtiška a diplomku smolící Petr, ale také Matěj, který žil v domnění, že hrajeme pouze čtvrtky. Stejný důvod absence měl i Pavel, jenže ten se navíc na zápas přihlásil a pak nedorazil. Do branky tak v nouzi nejvyšší musel Mirek a nutno říct, že tam nás v zápase bota rozhodně netlačila.
Míra si počínal hodně jistě a v prvním poločase dobrým čtením hry zmařil několik vyložených šancí soupeře. Nouzově poskládaná obrana totiž předváděla snad ještě větší chaos než proti Speciálu. Mohli jsme děkovat pouze neuvěřitelné střelecké impotenci Žižkova, že nebylo rozhodnuto už v první půli. Soupeř dokázal zahodit doslova nemožné, dvakrát dokonce netrefil poloprázdnou branku.
V úvodní půlhodině jsme však měli vyložené šance i my. V těch největších však naše útočné hroty selhaly. Ivoš z dorážky překopl odkrytou branku a Jirka na zadní tyči netrefil gólový centr z levé strany. Snad jen standardky nám v zápase trochu šly a po jedné z nich jsme se dostali i do vedení, když Michal těsně před poločasovým hvizdem z trestného kopu za pomoci teče zdi otevřel skóre.
Spravedlnost však tentokrát byla slepá pouze na pár okamžiků. Ačkoliv jsme šli do druhé půle s cílem zlepšit obranu a udržet vedení při očekávaném tlaku soupeře, inkasoval jsme prakticky hned z rozehrávky, když po chybě na půlce neobsazený útočník mířil přesně k tyči. To soupeře nakoplo a zakrátko jsme prohrávali, když Žižkov stejně jako my zabodoval tečovanou střelou.
Směrem dopředu jsme toho až na pár náznaků příliš nevymysleli, naopak přehršel balónů v rozehrávce ztráceli a soupeř si z naší obrany dělal průchoďák. A když Mirek při snaze rozehrát narazil na forčekujícího útočníka, který tak snadno ke gólu přišel, bylo víceméně rozhodnuto. V závěru ještě benevolentní rozhodčí odpustil hodně temně žlutou kartu Ivošovi, který zkosil útočníka, který by jinak šel skoro sám na branku.

Ano, měli jsme poslední kola těžký los, ale na to bychom se vymlouvat neměli. S ohledem na kvalitu našeho kádru jsou totiž dva slušné poločasy a dva získané body ze čtyř zápasů prostě málo. V obraně děláme naprosto tragické chyby a jelikož nedokážeme pořádně rozehrát, tak není divu, že se nedostáváme do šancí a tedy ani nedáváme góly. Zlepšení musí nutně přijít už v dalším zápase, jinak se budeme až do posledního kola klepat o záchranu.
Hráč zápasu: Miroslav Woth      Profil...      Statistika...

V nouzi se postavil do branky a byl to on, kdo nás svými zákroky držel v prvním poločase nad vodou. Měl sice velký podíl na třetím inkasovaném gólu, ale to bylo ve chvíli, kdy už jsme museli riskovat i v rozehrávce...

Sviňmetr : 2.9 sviní (slabý průměr)

Ota Duben a jeho komentář k zápasu : Chtěl bych položit jednu základní otázku: Má do háje vůbec nějakej smysl, abych se dělal se stránkama?!? Shánim z různejch neoficiálních zdrojů rozpis tak, aby byl aspoň tři neděle před startem sezóny, v sezónním preview jsem speciálně upozorňoval, že hrajeme jednou v úterý, termín zápasu se dá najít na TŘECH různých místech na webu, tak jak je kurva možný, že se dva lidi odhlásej proto, že nehrajem ve čtvrtek, ačkoliv do mohli vědět 10 týdnů dopředu a jeden specialista dokonce napřijde na zápas, ačkoliv se přihlásí? Proč mám furt pocit, že nejsme parta dospělejch inteligentních chlapů, ale hloupejch děcek a ignorantů?!?

Ivo Kurhajec a jeho komentář k zápasu : zápas sme sice prohráli, ale těžko můžem hrát vyrovnaně se soupeřema jako braník a žižkov když pomalu po 10min nikdo nemůže fyzicky..:) stim nic neuděláme prostě nás přejeli a dál bych to nerozebíral... pozitivní věc co máme jako tým je bojovnost..i když se nedaří tak se snažíme s tim do poslední chvíle něco udělat..když ne fotbalovostí tak týmovostí ještě pár bodů urvem..!!:) let´s go SVINĚ...!!