Místo : Mikulova
Zápas : 5.kolo Hanspaulka
Výsledek : 1:2 (1:0)

30. Anton Olchovoj (Ivo Kurhajec)

Jak všechno dobré během pěti minut totálně zahodit, to jsme předvedli v 5. kole proti vedoucí Morové ráně. Ačkoliv jsme byli v první půli lepší a dali jsme dokonce první gól, hned po přestávce jsme během chvilky dvakrát lacino inkasovali a do konce zápasu už se nezvedli.
Poprvé v sezóně jsme mohli využít Pavla i Matěje zároveň a kromě Mirka jsme byli v podstatě kompletní, v tomto ohledu jsme tedy nezanedbali nic. Soupeř střídal jednoho hráče, my čtyři, ale na průběh utkání to výsledek nemělo.
V opatrném prvním poločase jsme byli o něco lepším týmem, bohužel jsme nedokázali proměnit několik velkých šancí po závarech a rychlých brejcích. Soupeř spoléhal překvapivě často na nakopávané míče, z kterých ovšem žádné větší nebezpečí nehrozilo.
Těsně před pauzou se ke standardce z nebezpečné vzdálenosti dostal Ivoš, jeho střela se za pomocí teče zdi dostala k u tyčky číhajícímu Antonovi, který dostal balón do branky. Vedli jsme, a rozhodně to nebylo nezasloužené.
To samé se ale naneštěstí dá říci i o průběhu druhé půle. Místo aby nás gól do šatny uklidnil, vstoupili jsme do druhé půle chaoticky a soupeř nás za to velice rychle potrestal. Nejdřív zazmatkoval Pavel a trochu nepochopitelně pustil do branky míč, o kterém se domníval, že jde vedle, o tři minuty později vyrazil Pavel střelu z trestného kopu jen před sebe, Anton se nechal při dorážce předskočit a prohrávali jsme.
Další čtvrt hodiny jsme se nemohli pořádně dostat do hry a ztráceli jsme zbytečně míče, zatímco Morovka v klidu čekala v obraně a při několika brejcích nás musel podržet Pavel. Přesto jsme nekonec mohli ještě urvat remízu, ale v poslední minutě trefil Ivoš hlavou jen tyč.

Při vší úctě k soupeři, v tomto zápase jsme minimálně bod ztratili. První půli jsme byli lepší, ale nedokázali z toho prakticky nic vytěžit, a pak se během pěti minut totálně položíme. Pavel byl minule nejlepším hráčem, tentokrát příliš nepodržel, ale to se stává, pomoct jsme mu měli my ostatní. Soupeř ukázal zkušenost, počkal si na chyby a vedení narozdíl od nás dokázal v klidu udržet.
Hráč zápasu: Ivo Kurhajec      Profil...      Statistika...

Vymyslel jediný náš gól pro Antona a v poslední minutě mohl vyrovnat, bohužel ho zastavila tyč...

Sviňmetr : 4.7 sviní (standard)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : oba goly beru na sebe, první sem se nechal zblbnout toučátou ve vápně, která mi tam celou dobu dost vadila (navíc sem celej zápas vůbec neviděl vápno) druhej gol sem si blbě postavil hrače před míčem a pak špatně vyrazil míč, to se mi stávat nemá, buď chytit, nebo vyrazit do strany. Sorry, byl sem v tom druhym poločase prostě nějak mimo