Výsledek : 3:1 (1:0)

14. Michal Vrtiška (Matěj Kuncíř)
36. Michal Vrtiška (Ivo Kurhajec)
53. Michal Vrtiška (Ivo Kurhajec)

Úspěsný vstup do sezóny jsme předvedli na novém domácím hřišti na Mikulovce, když jsme po obětavém výkonu porazili favorizované Dodo´s kings 3:1. O naší výhře rozhodl svým premiérovým hattrickem Michal.
Přestože to den před zápasem vypadalo, že nás bude po dlouhé době hodně, nakonec z toho vyšla svinská klasika, tedy s bídou dva na střídání. Pavla nakonec nepustily do branky pohmožděná žebra, zdravotní problémy hlásil i Jirka Dymák a Martin si za této situace na obnovenou premiéru ještě netroufal. Nakonec se povedlo na poslední chvíli ulovit Michal, přičemž jsme přirozeně ještě netušili, jak moc důležitý počin to bude.
Soupeř hrál sice bez střídání, ale v prvním poločase byl mírně aktivnější, byť vyloženou šanci na ohrožení Matějovy branky si nevytvořil. Trápil nás zejména agilní útočník se šestkou na zádech, jeho akce se nám ale dařilo ve většině případů zastavovat.
Na druhé straně Matěj vyslal do brejku Michala, dvojice obránců Dodo´s se nedohodla, Michal udělal kličku vybíhajícímu brankáři a zakončil do prázdné branky. Gól nám samozřejmě psychicky pomohl, obraz hry se však nijak výrazně nezměnil a do poločasu byl k vidění spíš boj než fotbal.
Po přestávce tlak "Králů" zesílil a my jsme víceméně bránili a čekali na brejk. A brzy jsme se dočkali, po Petrově autu dostal Ivoš míč za obranu na Michala a ten si už podruhé v takřka totožné situaci věděl rady. Zvýšit mohl i sám Ivoš, ale ve dvou velmi dobrých šancích mu chybělo víc štěstí.
Naopak se do třetice dočkal Michal, když si naběhl na Ivošův roh a zblízka zavěsil potřetí. Soupeř si připsal čestný úspěch až v poslední minutě, když po nedorozumění mezi Petrem a Ivošem překazil Matějovi radost z čistého konta.

Rozhodně se nedá říct, že jsme byli lepším týmem, ale nebezpečného soupeře jsme dokázali ubránit a navíc jsme ukázali produktivitu v útoku. Z mála šancí jsme dokázali dát tři góly, což kdyby se opakovalo častěji, rozhodně bychom se nezlobili. Teď jen překvapivé dva body příště potvrdit...
Hráč zápasu: Michal Vrtiška      Profil...      Statistika...

V Caesarově duchu: Veni, vidi, vici...

Sviňmetr : 7.3 sviní (velmi kvalitní)