19. Matěj Kuncíř (Ivo Kurhajec)
34. Ivo Kurhajec (Miroslav Woth)

47. minuta
Jirka Škrábek

V posledním utkání sezóny jsme na Zákostelní nedokázali přehrát sestupující Válcovny plechu a po remíze 2:2 jsme s největší pravděpodobností přišli o šanci vyhrát naši skupinu.
Do Vysočan se sjela tradiční sestava posledních zápasů, jen Jirku Dymáka nahradil Matěj. Ani jednomu týmu už prakticky o nic nešlo, očekával se tedy spíše pohodový fotbálek. Tomuto zdání jsme však na začátku podlehli až příliš a první čtvrt hodiny byl jednoznačně lepší soupeř, který si vypracoval několik šancí a taky vstřelil první gól, když střela z druhé vlny po rohu prošla Pavlovi pod tělem.
Hned asi po deseti minutách se navíc zranil Tomáš a museli jsme hrát s jedním na střídání, což na letišti typu Zákostelní nebyl žádný med. Naštěstí jsme ale dokázali brzo vyrovnat, Ivošův roh napálil Matěj skrz chumel těl ve vápně a s pomocí teče obránce skóroval. A mohlo být ještě lépe, kdyby rovněž Matěj dokázal dostat míč z metru do prázdné branky.
Druhý poločas jsme taky nezačali zrovna hvězdně, Mirek poslal balón Pavlovi do špeku, ten nechtěl riskovat odkop, tak zariskoval ještě víc kličkou, o míč přišel a útočník z úhlu trefil prázdnou branku. Prakticky vzápětí ale odpověděl na druhé straně Ivoš, který těžil z výborné přihrávky od Mirka.
Ve zbytku zápasu jsme byli o něco lepší my, jenže Ivoš zahodil další tutovku, po ideální Mirkově asistenci odmítnul svou vteřinu slávy Ota a ani návrat Tomáše, který se vysunul na hrot, nám ke kýženému třetímu gólu nepomohl. Vyhráli jsme tak pouze na karty, tu jedinou si vysloužil Jirka Škrábek za lehce ostřejší faul na půlce.

Spoustu podobných zápasů jsme v této sezóně dokázali vyhrát, tentokrát to bohužel nevyšlo. Možná trochu chyběla motivace, Pavel taky neměl zrovna svůj den, na vítězství jsme ale přesto měli. Jenže minimálně za prospaných prvních patnáct minut a ledabylé nakládání s jasnými šancemi je trest v podobě ztráty bodu zasloužený. A možná je to takové malé varování směrem k podzimu, podobná hra by se nám mohla příště hodně vymstít.
Hráč zápasu: Miroslav Woth      Profil...      Statistika...

Hodně aktivní směrem dopředu, vypracoval několik šancí a ideálně připravil Ivošovi druhý gól.

Sviňmetr : 4.7 sviní (standard)