Výsledek : 3:2 (2:2)

26. Jirka Škrábek (Ivo Kurhajec)
27. Tomáš Rosenberger (Miroslav Woth)
44. vlastní

Už jen poslední krůček schází k návratu do 6. ligy! Na Podvinném Mlýně jsme v 9. kole přes hrůzostrašný začátek nakonec udolali Los Muchachos 3:2 a o postup nás může připravit už jen vlastní naprosté selhání a zároveň nebývalé vzepětí Hervisu.
Na zápas jsme se sešli v podobné sestavě jako minulý týden, chyběl pouze Matěj, naopak "zkusit to" přišel pro změnu Michal, který měl původně do konce sezóny chybět. Jelikož soupeř se jevil být mnohem silnější než minule Kulva, vrátili jsme se protentokrát k osvědčenému rozestavení 3-2. Obvykle se o první pětiminutovce mluví jako o vzájemném oťukávání, leč tentokrát to neplatilo. Los Muchachos na nás nastoupili a my "nevěděli, která bije". Ve třetí minutě jsme prohrávali 0:2, když nejdřív Pavel neviděl tečovanou střelu a pak se nekrytý útočník trefil na zadní tyč.
Ze šoku jsme se vzpamatovávali prakticky dvacet minut, během kteých byl soupeř aktivnější, přehrával nás a k dalšímu gólu v naší síti chyběly několikrát jen decimetry nebo trocha štěstí. Postupněj jsme ale dokázali hru vyrovnat, byť jsme často zbytečně ztráceli míče při přechodu do útoku a soupeř hrozil z brejků.
Přesně to, co soupeř předvedl v úvodu utkání, jsme si my schovali na konec prvního poločasu. Nejdřív se k odraženému míči dostal Jirka Škrábek a bombou z otočky snížil, o minutu později se po závaru dostal balón na zadní tyči k Tomášovi a ten za pomoci brankové konstrukce, brankáře, obránce a bůhvíčeho ještě nějak dotlačil do sítě druhý gól.
Rychlé vyrovnání nejspíš soupeře paralyzovalo, neboť jak jinak si vysvětlit průběh druhého poločasu. Stejný tým, který nás ve středu pole přehrával a jednoduše si tvořil šance, najednou nebyl schopen si přihrát, často ani přejít vlastní půlku a o nějakém ohrožení naší branky nemohla být ani řeč. Los Muchachos nám nabídli iniciativu v utkání jak na zlatém podnose a jen se čekalo, jak a kdy toho dokážeme využít.
Přes řadu dobrých šancí, které jsme si vypracovali, jsme však sami gól dát nedokázali a nakonec nám musel pomoct obránce soupeře, který nepřesnou střelu Jirky Dymáka srazil do protipohybu gólmana. Dvakrát sám před gólmanem pak vyhořel Ivoš, Pavel z výkopu trefil břevno a Michal neuspěl s dorážkou, pojistku jsme už ale nepřidali. Soupeř v závěru několikrát zahrozil, ale výhru už jsme uhájit dokázali.

Po prvních pěti minutách to s námi vypadalo všelijak a za první poločas si soupeř minimálně bod zasloužil, ale nakonec jsme se dokázali prosadit a výsledek otočit, což rozhodně u nás není pravidlem. Získali jsme tak důležité dva body a postup máme takřka v hrsti, pokud ale budeme na podzim hrát tak jako prvních dvacet minut, budeme nejspíš hodně rychle zpátky o patro níž.
Hráč zápasu: Jirka Dymák      Profil...      Statistika...

Neúnavný bojovník, získal spoustu míčů a v obraně zabránil řadě šancí, po jeho střele navíc padl vítězný gól.

Sviňmetr : 6.8 sviní (velmi kvalitní)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : První gól beru na sebe, nějak sem nereagoval prostě, navíc sem nějak myslel, že to jde ven a nějak moc mě uchvátil pohled na to jak zajímavě ten míč odskočil :D Jinak pak supr zápas kterej mě fakt hrozně bavil a soupeř taky fajn.

Ivo Kurhajec a jeho komentář k zápasu : jen se chci zeptat?? jakto že se 20x tečovaná střela tomáše počítá jako tomášův gol..? a jednou tečovaná střela jirky dymáka ne? a ta moje teč při aktivnim presinku by se nedala počítat jako asistence..?:D