32. Matěj Kuncíř (Ivo Kurhajec)
45. Anton Olchovoj (Matěj Kuncíř)
58. Matěj Kuncíř (Ivo Kurhajec)
59. Anton Olchovoj (Jirka Škrábek)

Čtvrtý zápas = čtvrtá výhra, zatím procházíme sezónou jako pověstný nůž máslem. Na "letišti" na Zákostelní jsme si přes mírné komplikace nakonec poradili s týmem Teras a postup už přestává být jen utopickou představou.
Do Vysočan se na šestou sjelo docela ucházejících osm duší, chyběl zraněný Michal a nemocný Jirka Vojíř, naopak poprvé v sezóně si zahrál Ota. Matěj si sice tentokrát vybral akademickou čtvrthodinku, ale pořád lépe, než kdyby nedorazil vůbec, navíc jsme začínali o 18 minut později, tak co.
O něco hůř to vypadalo s rozhodčím, prvních pár minut dokonce pískal náhradník, pak se sice jakýsi pán s píšťalou objevil, ale jeho styl rozhodování byl místy velmi podivný, za vše stačí jmenovat Matějovo zpracování na prsa metr před vápnem, které ze svého ideálního postavení na půlce mohl jako ruku posoudit opravdu jen on.
Ale dosti ironie a k samotné hře. Soupeř měl nad námi zvlášť v útoku převahu výškovou (což není nic neobvyklého) a dost možná i váhovou (což už je bohužel větší rarita), rychlostně jsme na tom možná byli zas o chlup lépe my, vcelku se ale žádný fotbal nahoru dolů očekávat nedal. Ze začátku se hrálo víc vzduchem než po zemi a bez vyložených šancí.
Tak od desáté minuty se trochu něco začalo dít, za nás spálil dvě loženky Tomáš, polínko přihodili i Jirka Dymák nebo Ivoš, který rozhodně neměl střelecký den. A slabší chvilku si vybral i Pavel, jehož "Mám!" při nákopu z půlky hřiště bylo slyšet možná až na Podviňáku. No a neměl...
Pak gól visel při trojšanci po zmatcích ve vápně soupeře doslova na vlásku, ale gólman Teras svůj tým (zatím) držel. Ale aby to nebylo Pavlovi líto, i on si neodpustil kiks jak víno. Ivoš zabojoval a získal zdánlivě ztracený míč, od koncové čáry nacentroval před branku, gólmanovi míč vypadl přímo před Tomáše, který ze dvou metrů napotřetí konečně zavěsil - půle 1:1.
Po přestávce jsme díkybohu hráli s otravným sluníčkem v zádech a rychle se dostali do vedení. Po náznaku kombinace Ivoš připravil pozici pro změnu pro Matěje a ten propálil gólmana. Mohli jsme přidat i uklidňující třetí gól, místo toho jsme ale několikrát málem inkasovali. Zvlášť situace tři na gólmana po Ivošově ztrátě na půlce po vyrovnání přímo volala, naštěstí útok Teras trpěl nedoslýchavostí a stoprocentní gólovku zařízl jak podsvinče.
A tak platilo to otřepané klišé z repertoáru Pavla Čapka o tom, co se stane na druhé straně, když někdo zahodí tutovku. Terasy (se) propadly, Matějovi se střela z úhlu sice hrubě nepovedla, ale naštěstí při tom trefil místo ochranné sítě Antonovu hlavu a akce díkybohu gólem skončila. Z uklidnění jsme se ale neradovali dlouho, dost nepochopitelně jsme propadli při situaci dva na tři, Pavel míč jen vyrazil, následně jsme se vydali všichni proti hráči na hranici brankoviště a jeho kolegu před brankou nikdo nehlídal - 3:2.
Posledních deset minut jsme se spíš bránili, soupeř držel míč, ale do souvislého tlaku se nedostal a v závěru jsme naopak dokázali navýšit skóre. Po několikátém rohu za sebou dostal Ivoš míč opět na Matěje a ten si ze své parkety znovu věděl rady. Odevzdaného soupeře pak ještě dorazil z voleje Anton po autu Jirky Škrábka a dva body putovaly definitivně na naše konto.

První půle nebyla herně ideální, po přestávce jsme se ale zlepšili a zaslouženě si připsali další výhru. Soupeř sice před zápasem vzbuzoval respekt, ale herně příliš neoslnil a oba góly jsme mu víceméně darovali. Ovšem přístě to bude jiná káva, Skif přejel Rival club 11:1 a už se třese na první místo, které ovšem zatím patří nám!
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

Dva důležité góly dal a na rozhodující Antonovi nahrál, navíc vzadu takřka nechyboval...

Sviňmetr : 6.5 sviní (velmi kvalitní)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : už to jde?