24. Ivo Kurhajec
36. Matěj Kuncíř (Tomáš Rosenberger)
55. Jirka Dymák (Ivo Kurhajec)
56. Ivo Kurhajec (Jirka Dymák)

Druhé kolo jarní části sezóny nabídlo duel celků, které v prvním kole vyhrály. Zatímco my jsme v přestřelce na Pražačce udolali favorizovaný Severní vítr, Suchá dáseň celkem v poklidu slavila vítězství 2:0 nad Rival clubem. Po slušném týmovém výkonu jsme se dokázali udržet na vítězné vlně a po jasné výhře 4:0 jsme nadále stoprocentní.
K zápasu jsme se sešli v slušné sestavě, pro Matěje to byl první zápas v lize, Jirka Dymák za nás odehrál teprve první utkání na jaře. Výsledkem byli ideální dva hráči na střídání. Prvních dvacet minut zápasu bylo ve znamení oťukávání se a vyčkávání na první chybu na jedné či druhé straně. My jsme Dáseň k zakončení moc nepouštěli a začali se směrem dopředu osmělovat. Nejprve Jirka Škrábek ve slibně se rozvíjejícím útoku nepřijal ideálně míč a o něco později se mu nepovedla střela zpoza vápna.
Chvíli poté si Michal obnovil zranění a ze zápasu musel odstoupit. To, co se nám nepovedlo po kombinaci, přišlo šest minut před koncem půle. Ivoš zachytil na půlce míč, postupoval po pravé straně a hodně záludnou střelou překonal vybíhajícího brankáře soupeře. Do poločasové přestávky ještě po rohovém kopu se štěstím vykopl obránce gólové zakončení Matěje z brankové čáry.
S vývojem zápasu jsme mohli být spokojeni a chtěli jsme na dobrý výkon navázat i v dalších třiceti minutách. Soupeř se sice snažil něco vymyslet na naší dobře připravenou obranu, ale do vážnějších situací se nedostával. Ve 36. minutě posunul Tomáš míč od lajny přes obránce a Matěj dlouhý míč stejným způsobem poslal do sítě přes nedůrazného gólmana – 2:0. Od této chvíle jsme zápas v poklidu kontrolovali, snad jen dobře zahraný přímý kop dva metry za hranicí vápna Pavla pořádně zaměstnal.
Slibné náznaky přečíslení se již soupeři nedařilo na velmi rychlém terénu dovést k zakončení a občas z jeho obrany byl slyšet brek na naší hru a výkon rozhodčího, který mimochodem pískal velmi citlivě a přesně. Za zmínku jistě stojí povedená křížná střela Ivoše do tyče po přistrčení od Matěje. Dále jsme si vytvářeli dobré pozice, ale kvalitnější zakončení nepřišlo. Nejprve Jirka nevyřešil ideálně přečíslení 3 na 2 a poté ani Tomáš nezužitkoval přesný výkop od Pavla.
Pět minut před koncem poslal Anton dlouhý míč na Ivoše, ten zabojoval u brankové čáry a připravil přes celou zaskočenou obranu soupeře snadný gól Jirkovi do prázdné branky. O minutu později si oba role vyměnili. Ivoš postupoval s Jirkou Škrábkem sám na špatně postaveného brankáře a volil zakončení do odkryté části branky. Poté jsme se i trochu zbytečně hrnuli do útoku za vidinou vstřelení dalších branek a zapomínali na obranu. Naštěstí soupeř byl v těchto chvílích hodně bezzubý. Nic víc se už nestalo a my mohli slavit výhru 4:0.

Povedlo se nám navázat na bojovný a houževnatý výkon, kterého se snažíme držet od začátku sezóny a také ve střílení branek jsme nepolevili. Návrat Matěje a Jirky Dymáka do sestavy byl také znát na naší hře a přinesl kvalitu. Soupeře jsme do šancí moc nepouštěli a Pavel si se zbytkem v klidu poradil. I týmový duch se zdá být dobře nastartovaný, takže nezbývá než pokračovat v podobných výkonech...
Hráč zápasu: Ivo Kurhajec      Profil...      Statistika...

Ivoš byl velmi aktivní směrem dopředu a i zodpovědný v obrané fázi. Byl u těch správných akcí a podílel se na třech našich brankách. Abychom jen nelichotili, mohl přidat klidně i další góly nebo přihrávku... Jen ty střelecké kopačky aby teď neurazil, ale tohle všechno on ví...

Sviňmetr : 7.1 sviní (velmi kvalitní)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr