45. Jirka Škrábek (Jirka Vojíř)
47. Ivo Kurhajec (Anton Olchovoj)
49. Ivo Kurhajec (Jirka Vojíř)
57. Anton Olchovoj (Ivo Kurhajec)

Vstup do ligové sezóny se nám až překvapivě vydařil, na Pražačce jsme v dohrávce 1. kola udolali v gólově bohatém zápase papírového favorita Severní vítr je krutý! 5:4, ačkoliv jsme v průběhu utkání prohrávali už 1:3.
Jarní sezónu jsme zahájili stylově v oslabené sestavě na Pražačce proti ambicióznímu a velmi početnému soupeři. Ten dle očekávání prvních pár minut tlačil a solidně kombinoval v útoku. Vypadalo to tak, že budeme bojovat maximálně o bod. A tak docela nelogicky přišel náš první gól. Jirka Vojíř po přihrávce Ivoše vystřelil přesně z deseti metrů a otevřel své střelecké konto v modrém dresu.
Do přestávky Severní vítr pokračoval v tlaku a my jsme museli jednou vyndat balón ze sítě. Míč vyražený brankářem v poklidu nasměroval do prázdné branky útočník soupeře. Při několika dalších akcích hráčů v bílém jsme měli i trochu štěstí – půle 1:1.
V druhém poločase se v podstatě nic nezměnilo. Zkoušeli jsme hrát na brejky, ale za 14 minut jsme dostali dvě celkem i laciné branky. Nejprve soupeř vystřelil z dálky a jeho střela se odrazila od ruky Tomáše za bezmocného Pavla. Později po kombinaci na levé straně naší obrany dávali SVJK na 1:3 do prázdné branky.
Soupeř pak ale trošku polevil v tempu a my jsme zlepšili hru směrem dopředu. Dokázali jsme vybojovat míč ve středu hřiště, akce pokračovala po pravé straně přes Jirku Vojíře, který pak ještě situaci vylepšil přihrávkou na svého jmenovce Škrábka. A náš věčný smolař se konečně radoval ze svého prvního gólu v Hanspaulce!
O pár minut později házel Anton aut na nabíhajícího Ivoše, který jen líznul hlavou míč za záda bezmocného gólmana. SVJK ale brzy využil ještě jednu ze svých četných gólových šancí a opět jsme prohrávali. Rozhodčí pak neuznal za přestupek míč chycený a zalehnutý gólmanem SVJK dobrý metr a půl vedle vápna ani hru soupeře v šesti v poli. Zbývalo deset minut do konce, ale naštěstí se brankář soupeře nedokázal přizpůsobit mokrému terénu a tak jsme mohli dát dva téměř identické góly.
Po naší kombinaci Ivoš střílel z levé strany nejprve do nohou brankáře SVJK a později hlavičkou do prázdné vyrovnával na 4:4. Následně po Ivošově nástřelu z přímého kopu udělal téměř na chlup to samé Anton a poslal nás do trháku na 5:4. Toto vedení jsme již uhájili a SVJK nepouštěli do vážnějších šancí. Soupeř v závěru bojoval spíš sám se sebou a nervozitou na kopačkách.

K zápasu nás nastoupilo 7 statečných, kteří dorazili i přes nepřízeň počasí, a po zápase za to byli velmi rádi. Co se týká utkání, musíme si přiznat, že jsme byli horším týmem, především v kombinaci. Hru tvořil hlavně SVJK a my jsme čekali na chyby soupeře, a později hlavně brankáře. Nicméně tato taktika nesla ovoce.
Zápas se lámal za stavu 4:4, kdy soupeř postupoval sám na Pavla a poslal míč jen do tyče. Následně jsme vstřelili rozhodující gól a mohli slavit i trochu se štěstím výhru. Rozhodčí moc nezazářil, ale byl "spravedlivý" na obě strany.
Pokud budeme pokračovat v podobné hře, týmovém výkonu a hlavně až nečekané produktivitě v útoku, tak by se ve Sviních mohlo blýskat na lepší časy. Navíc po zápase byla opět nastartována tradice třetího poločasu, tentokrát u zeleného moku...
Hráč zápasu: Ivo Kurhajec      Profil...      Statistika...

Opět je těžké vybrat hráče zápasu. Prezentovali jsme se celých 60. minut týmovým a bojovným výkonem. Jirka Vojíř byl skoro u všech gólových akcí, Tomáš spolehlivě bránil celý zápas bez střídání, Michal po dlouhé absenci dobře posílil a hecoval tým. Pavel v bráně si také počínal velmi spolehlivě a jistě, Jirka Škrábek, jak bylo již zmíněno, slavil gólovou premiéru. Zbývají dva adepti - Anton a Ivoš. Prvně jmenovaný patřil opět k nejlepším, ale kolektivně, a i díky podílu na čtyřech brankách, byl vybrán Ivoš.

Sviňmetr : 7.5 sviní (velmi kvalitní)

Michal Malý a jeho komentář k zápasu : Super zapas ve vyborne atmosfere a skvele otevreni sozony - diky kluci, jen tak dal