Zápas : Ligový pohár
Výsledek : 2:1 (2:1)

5. Anton Olchovoj
20. Anton Olchovoj (Jirka Škrábek)

Po dlouhých pěti letech dokázaly Modrý Svině vyhrát zápas Ligového poháru, když v předkole na Pražačce udolaly Sorry FC 2:1 dvěma góly Antona a postoupily do hlavní části soutěže.
Utkání tradičně předcházela honička se zajištěním alespoň nějak konkurenceschopné sestavy, neboť někteří jedinci se opět neobtěžovali dorazit, ačkoliv v Praze byli a nic ultradůležitého na práci neměli. Nakonec jsme se v na únor poměrně příjemném počasí sešli s jedním hráčem na střídání. Soupeř měl sice početnější lavičku, ale v tomto duelu to výraznější roli nehrálo.
Začali jsme bez respektu, nenechali soupeře příliš hrát a hlavně jsme se dostali do brzkého vedení. Matějův roh ideálně prošel vápnem až k volnému Antonovi, který ze dvou metrů procpal míč pod padajícím gólmanem. Bohužel za dalších pět minut bylo vyrovnáno, soupeř si při brejku dokázal narazit balón a na střelu z první Pavel nemohl dosáhnout.
Naší největší zbraní v prvním poločase byly rychlé kontry v podání Matěje a Jirky a právě po jednom z nich padl rozhodující gól, opět z kopačky Antona, kterému stačilo správně trefit branku. Do poločasu už jsme tentokrát důležité vedení udržet dokázali, zásluhou dobře pracující obrany a hlavně jistého Pavla, který měl opět chuť na jedno ze svých velkých představení.
Druhá půle už z naší strany nebyla tak kvalitní dopředu, brejky už nám tolik nevycházely, byť několik šancí bylo. Soupeř často útočil i ve čtyřech hráčích, obrana v čele s Antonem ale držela a Pavel byl stále ve formě. Samozřejmě při nás několikrát stálo i štěstí, soupeř nevyužil několik přečíslení a museli jsme se o výsledek klepat až do konce, těsnou výhru už jsme ale i při závěrečném tlaku soupeře okořeněném sněhovou přeháňkou udrželi.

Náš výkon rozhodně nebyl bez chyb, ale to se po tříměsíční pauze dalo trochu čekat. Důležité je, že jsme si dobře zahráli a po delší době dostaneme šanci i v dalším kole soutěže. Smutné však trochu je, že jsme jaro začali s totožnou sestavou, jako jsme končili předchozí tragickou sezónu. Jenže to není problém lidí, který na zápas přišli, ti udělali pro úspěch maximum, ostatní si to musí srovnat sami se sebou...
Hráč zápasu: Anton Olchovoj      Profil...      Statistika...

Vstřelil oba naše góly a hlavně ve druhém poločase byl opět velmi platný v obraně.

Sviňmetr : 6.5 sviní (velmi kvalitní)