Zápas : 4.kolo Hanspaulka
Autor článku : Ota Duben
Výsledek : 1:2 (1:1)

25. Matěj Kuncíř (Tomáš Rosenberger)

Herní projev se sice zlepšil, ale body stále veškeré žádné. Modrý Svině padly i počtvrté v sezóně a celkově posedmé z posledních osmi ligových utkání, když na Pražačce prohrály smolně se Žlutými křídly 1:2. Ve vyrovnaném utkání jsme nedokázali proměnit několik vyložených šancí a nakonec nedosáhli ani na remízu.
Už druhý zápas po sobě jsme se sešli v jedenácti lidech, chyběl jen Petr, zato se vrátil do obrany Matěj. Sestavou jsme zamíchali i v útoku, místo trápícího se Ivoše šel zpět na hrot Tomáš. Střídání v minulém zápase příliš nefungovalo, tentokrát to bylo zvlášť v obraně mnohem lepší. Zlepšil se i herní obraz, víc jsme kombinovali než nakopávali a dokázali jsme být pri bránění důrazní.
Horší vstup do zápasu jsme si ale mohli jen těžko představit. Ve třetí minutě soupeř vhodil aut a následná střela ze střední vzdálenosti se odrazila od Antonových zad do Pavlova protipohybu. Inkasovaný gól nás sice na chvilku rozhodil, ale brzy jsme vyrovnali hru a začali být rovněž nebezpeční. Žádnou stoprocentní šanci jsme sice neměli, ale ke gólu chybělo několikrát hodně málo.
Ale to samé se dá říct i o soupeři, hrál se otevřený fotbal a poločasové skóre mohli být mnohem vyšší. Přesto jsme nakonec odcházeli na poločasovou poradu spokojenější, dlouhý nákop prodloužil Tomáš za sebe na nabíhajícího Matěje a ten ve skluzu překonal brankáře Křídel, který tentokrát trochu zaspal.
Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu, snažili jsme se hrát víc po zemi a vytvořili jsme si i několik velkých šancí, které jsme ale trestuhodně neproměnili. Hned v úvodu druhé půle přišel možná zlomový moment, Anton se po lajně protáhl až k vápnu a jeho přihrávku před prázdnou branku poslal Tomáš metr vedle tyče.
Bohužel nešlo o poslední fatální selhání v útočné fázi, po rozehraném trestném kopu střílel Tomáš na zadní tyč a Anton ve snaze dorazit míč do branky jej naopak z branky vykopnul. Jergy pak po pěkné samostatné akci trefil jen tyč poloodkryté branky.
Ivoš tradičně poctivě obtesával okolí, ale branku ne a ne trefit a v úplném závěru šla střílená Matějova přihrávka Tomášovi na paty. To soupeř jednu ze svých šancí proměnil, po rychlém kontru se trochu šťastně prosadil útočník patičkou ze vzduchu a opět jsme tak odcházeli domů s prázdnou.

Nejde nikomu vytknout nedostatek bojovnosti a nasazení, soupeř s tím měl problémy celý zápas, herně to bylo vzhledem k omezení nákopů také špatné, i střídání se povedlo vcelku vychytat, soupeř byl hratelný, šance jsme si vytvořili, tak co bychom probůh ještě chtěli?
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

Jeho návrat byl možná klíčem k naší zlepšené hře, navíc byl naším jediným střelcem.

Sviňmetr : 6.5 sviní (velmi kvalitní)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

Ota Duben a jeho komentář k zápasu : Kromě zápasu bych chtěl výjimečně pochválit i třetí poločas, už dlouho nepamatuju v pozápasový hospodě patnáct lidí... Ale rád bych se taky občas podíval do hospy po vítězným zápase...:-)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Mě zápas bavil, soupeř slušnej, já si to užil, atmosfera dobrá, pozápasová hospoda taky :) To že ste kopyta a netrefíte prázdnou branku sem si už zvyk, takže pohoda no :D Jinak k článku, prvnímu golu předcházel roh a ne aut (jinak krom tohodle rohu už zbytek byl zahráván z naší strany tak jak si to představuju) a pak ke druhýmu, myslim že to byl asi nejhezčí gol kterej sem v Hanspulce dostal.

průměrná známka/počet hlasujících hráčů (1..nejlepší, 5..nejhorší)