30. Anton Olchovoj (Tomáš Gregor)
43. Matěj Kuncíř (Anton Olchovoj)
54. Tomáš Rosenberger (Tomáš Gregor)
58. Tomáš Gregor (Tomáš Rosenberger)

Jako noc a den se lišily dva poločasy zápasu, který rozhodoval o našem bytí a nebytí v šesté lize. V prvním dějství jsme zbabrali, co jsme mohli a jen díky Antonovi nešli do "kabin" se zaslouženou tříbrankovou ztrátou. Druhý poločas ale přinesl obat a dvě branky v poslední desetiminutovce znamenaly vykoupení.
Na Hostivař jsme se sjeli k zápasu o všechno v podobné sestavě jako minulý týden, jen Ivoše nepustil do hry zraněný kotník a tak ho nahradil Gregi, který se v našem dresu ukázal po delší době. Bohužel už během první půle jsme přišli o Michala, pravděpodobně opět kvůli zranění kotníku, takže jsme většinu času měli pouze jednoho hráče na střídání. Soupeř rozhodně nepřišel poslední utkání jen odehrát, neboť se domníval, že třetí místo by mu mohlo zajistit dodatečný postup.
V prvních minutách jsme nehráli ještě úplně špatně, ale opět nás zpražil brzký gól soupeře. Na přesně umístěnou ránu zdálky při postupném protiútoku Pavel bohužel neviděl a prohrávali jsme. S tím zároveň přišla klasická bída posledních zápasů, nedokázali jsme si přesně přihrát, ztráceli jsme míče zbytečnými nákopy do země nikoho a hlavně nechali soupeře v klidu rozehrávat a úplně vyklidili střed pole.
Reakcí na tuto situaci nemohlo být nic jiného než další šance soupeře a další góly v naší síti. Jeden přišel po pěkné kombinaci z rychlého protiútoku, druhý po naší stupidní ztrátě míče na polovině hřiště. Běžela 28. minuta a naděje na záchranu byly v rovině těžké teorie. Anton sice ještě těsně před poločasem po Gregiho přihrávce zblízka snížil, přesto před námi stal stále úkol, který tahle parta v předchozích 213 utkáních nezvládla ani jednou - otočit v druhé půli dvoubrankový náskok soupeře.
Přesto o přestávce nepanovala žádná skleslá nálada, Antonův gól nám psychicky pomohl a byli jsme odhodláni to zkusit, ztratit už jsme v tuhle chvíli opravdu neměli co. Vzadu jsme stáhli hru na dva obránce, Matěje poslali ze stopera na kraj a pomohlo nám také to, že soupeř se zatáhl, jen čekal na brejky a přestal hrát aktivně. A poté, co Anton nabil na vápno Matějovi, který prostřelil gólmana podruhé, i viditelně znervózněl.
Poslední čtvrthodina se hrála až na malé výjimky prakticky na jednu branku, čas však ubíhal pekelně rychle. Navíc jsme se až příliš nechávali ovlivňovat výroky dost nepřesného rozhodčího a nesoustředili se na hru. Přesto se nám podařilo pět minut před koncem vyrovnat, když Gregiho střílený centr umístil nehlídaný Tomáš přesně k tyčce.
V hektickém závěru mohly vyhrát oba týmy, štěstí ale stálo pro jednou zase při nás. Tomáš se ocitl sám před gólmanem, poslal zpětnou přihrávku a dobíhající Gregi nás střelou do prázdné branky přivedl do extáze. Poslední standardku soupeře už jsme dokázali ubránit a dokonaný obrat tak mohl napsat sladkou tečku za sezónou.

Za první poločas bychom si zasloužili leda tak "nakopat", ale po přestávce jsme ukázali, že fotbal hrát umíme a když nám teče do bot, umíme taky zabrat. Škoda jen, že výkon jak v druhé půli nedokážeme opakovat častěji, nemuseli bychom se pokaždé klepat do posledního kola o záchranu. Máme totiž rozhodně na víc!
Hráč zápasu: Tomáš Gregor      Profil...      Statistika...

První poločas se trápil, ostatně jako celý tým, ale pak se podílel na dvou gólech a vítězný vstřelil sám. Jako posila zabral ve správnou chvíli.

Sviňmetr : 8 sviní (velmi kvalitní)