Výsledek : 2:4 (1:2)

9. Matěj Kuncíř (Pavel Řeháček)
38. Anton Olchovoj (Tomáš Rosenberger)

30. minuta

K zápasu 10. kola jsme zavítali na sice vzdálený, ale jinak skvělý mikulovský pažit. V cestě za důležitým vítezstvím a jistotou záchrany nám stál neoblíbený soupeř Junior Motol. Po předchozích dvou porážkách o jediný gól bylo co napravovat. Mimo jiné Pavel nastoupil k jubilejnímu 100. zápasu za Modrý Svině.
Dorazili jsme ve víceméně standardní sestavě, s možností střídání dvou hráčů. Naše taktika byla stanovena celkem klasicky s ohledem k soupeři a velikosti hřiště, tedy vycházet z obrany a čekat na brejky. To, co jsme si před úvodním hvizdem řekli, vzalo ovšem brzy za své.
Už v 1. minutě utkání se naprosto nepochopitelně zjevili dva soupeřovi hráči sami před naším jubilantem, který neměl žádnou šanci. Po inkasované brance jsme se snažili konsolidovat naši hru a odpovědět na druhém konci hřistě. Po jednom z dlouhých výhozů Pavla se Matěj poměrně snadno dostal přes posledního obránce soupeře a s přehledem překonal brankáře Junioru. Vstřelený gól nás zdravým způsobem nabudil a přišly další šance. Postupně neuspěl Ivoš postupující sám na gólmana, Michal po křižné přihrávce od Matěje, z dálky nad mířící Tomáš a ani chytře lobující Jirka.
Na druhé straně měl své možnosti i soupeř, ale končily na naší obraně nebo jistém Pavlovi. Krátce před poločasem ale přišly pro nás nepříjemné chvíle. Nejprve si na půlce v běžném souboji Ivoš opět pochroumal kotník. Po jednom z dlouhých autů si nejmenovaný ligový player, mimo jiné nejlepší hráč hostů – jistě i zápasu :-), naběhl za naši hodně "přívětivě" rozestoupenou obranu a s přehledem překonal Pavla. Krátce před poločasem si po jednom ze soubojů připsal Matěj celkem přísnou žlutou kartu. Rozhodčí se sympaticky snažil mít kontrolu nad zápasem, ale častými nepřesnými výroky se mu to opravdu nevedlo.
Do druhé půle jsme měli jasný úkol, co nejříve se pokusit s výsledkem něco udělat. Tento cíl byl limitován odstoupivším Ivošem, který nemohl dále pokračovat v zápase a tím pádem ztíženou možností střídání. Naše snaha přinesla hned jisté možnosti, ale nejednalo se o vyložené šance. Až po rozehrání standardní situace se k odraženému míči dostal Tomáš. S jeho prvním pokusem si poradil trochu se štěstím brankář Motola, druhá dorážka mířila jen do břevna.
Soupeř se prezentoval chytrou hrou na brejky, také i poměrně fair-play chováním. Snad kromě jistého "žlutostulpnového" individua, které si zřejmě spletlo zápas s leteckým dnem či klasickým pozápasovým sešívaným brekem. Jeho hra vygradovala nevybíravým zákrokem bez míče na vyběhnutého a hlavičkujícího Pavla. Po chvíli se dala naše jednička do kupy, ale zákrok prošel zcela nečekaně bez karetního trestu.
Smůlu v zakončení se nám podařilo zlomit v 38. minutě. Dlouhý aut pokryl Tomáš, postoupil na hranici pokutového území, míče se ujal Anton a s trochu štestí prostřelil brankáře - 2:2. Vstřelená branka na nás bohužel neměla takový vliv jako v prvním poločase. Hra se nám moc nedařila a žádnou ze slibných akcí sme nedovedli k zakončení, někdy i "díky" dost necitlivým hvizdům rozhodčího. A tak po jednom z útoků soupeře se nekrytý hráč prosadil před Pavelem přesnou střelou k tyči a poslal nás deset minut před koncem do kolen. Zbytek zápasu už jsme odehráli v křeči a bez větších možností v útoku. Gól na 2:4 z našeho pohledu už nic neřešil.

Před zápasem jsme moc dobře věděli, že se hraje o hodně. Na hrišti to ale vypadalo přesně opačně. Bohužel jsme navázali na naší ne příliš oslnivou "formu", trápení se v zakončení a také dodrželi normu 4 inkasovaných gólů z posledních zápasů. Je naše momentální hra opravdu na 6. ligu?! To ukáže až poslední kolo, ovšem vyhlídky na udržení jsou už hodně zamlžené...
Hráč zápasu: Jirka Dymák      Profil...      Statistika...

Vybírat nejlepšího hráče je opět velmi obtížné. Naše obrana a ani útok opravdu neexcelovali a nikdo nevyčníval nad zbytkem týmu. Jirka víceméně celou sezónu předvádí bojovné výkony na obou koncích hřiště a snaží se jít ostatním příkladem. V zápase si připsal jak důležité obranné zákroky, tak povedené přihrávky či gólové šance.

Sviňmetr : 5 sviní (standard)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : po dlouhý době mě zápas moc nebavil, a taky po dlouhý době mi přišlo že to rozhodčí nezvládal. A bohužel taky se zas našel idiot, kvůli kterýmu mě zas o víkendu něco bolí :(

Ota Duben a jeho komentář k zápasu : Jen taková poznámka pro Toma: je fajn, že sis neodpustil trapný klišé o "sešívaným" breku, ale svou kritikou rozhodčího (nehledě na to, že máš pravdu) děláš naprosto přesně to samý, do čeho se navážíš... tak se nad tim zkus zamyslet...;-) K zápasu asi to, že jsme to totálně nezvládli, opět jsme zahráli dost mizerně v obraně, o útoku se radši nezmiňuju a s tím, cio předvádíme, si nic jinýho než sestup nezasloužíme... Holt hráli jsme si s ohněm dlouho, tak tady to máme... Hrát hluboko pod svý možnosti a přitom se s prdelní klikou pořád zachraňovat prostě nejde... Rád si počkám na to, jaký změny v létě přijdou...

Tomáš Rosenberger a jeho komentář k zápasu : No, nevím. Napsal jsem to jen jako fakt, bohužel to tak bylo. Ale to vem čert... Spíš je horší v jakém sme teď my rozpoložení. Nezbývá nám nic jiného než urvat příští zápas a spoéhat na opětovnou pomoc Kalparty.