Místo : Podvinný Mlýn
Zápas : 6.kolo Hanspaulka
Výsledek : 1:1 (0:1)

60. vlastní

Další podvečer hrůzy jsme prožili v šestém kole na Podviňáku, narozdíl od naší hokejové reprezentace se nám podařilo nakonec v podstatě z ničeho urvat alespoň remízu 1:1, střelecká impotence však nadále trvá. Jediný gól si totiž dala Prokaryota v poslední minutě sama.
Oproti minulému zápasu se do sestavy vrátil uzdravený Michal a také Matěj, naopak chyběl Jirka, který nedal dohromady z minula poraněné koleno. Změny v sestavě si vynutily přesun Tomáše na stopera, jinak jsme hráli vcelku klasický systém.
Soupeř byl zatím příjemným překvapením sezóny a i proti nám nastoupil aktivně. Prvních deset minut byl jednoznačně lepší, gól z toho ale vytěžit nedokázal. Postupem času se hra vyrovnávala, zásluhou našeho zlepšeného výkonu to ale rozhodně nebylo.
První půli jsme doslova prohospodařili a nakonec jsme za to také zaplatili, když soupeř se z ojedinělé akce prosadil střelou z křídla. S ohledem na dění na hřišti v tu chvíli trochu překvapující, byť zasloužené vedení Prokaryoty bylo na světě.
Druhý poločas byl ve znamení naší jalové snahy o vytvoření si nějaké slušné šance, soupeř poctivě bránil a občas zkusil nějaký protiútok, na Pavla si však už podruhé nikdo z útočníků nepřišel. Dlouho vypadala situace dost beznadějně, problémem už nebyla jen koncovka, ale i samotná hra.
Posledních deset minut jsme ale dokázali trochu zabrat a vytvořit si cosi jako mírný tlak. Prokaryota se v tu chvíli už soustředila vyloženě na bránění, což možná byla chyba, neboť jsme hráli dost vabank. V závěrečných minutách jsme měli několik rohů a autů po sobě, a když už se zdálo být všechno ztraceno, srazila si v poslední minutě obrana soupeře Tomášovu střelu do vlastní branky.

Tento bod je doslova zlatý. Pokud můžeme říct, že minule jsme bod ztratili a dva týdny nazpět dokonce oba body, tak tentokrát jsme bod skutečně získali. Naše hra ani zdaleka neodpovídala standardu, který jsme schopni předvádět a mluvit tentokrát o nějakých šancích je ztráta času. Ne že by nebyly, ale s ohledem na naši spotřebu tutovek na jeden gól jsme se vstřelení branky ani nepřiblížili. Nakonec jsme měli štěstí, ale nikoliv štěstí vydřené, ale náhodné. Čekají nás teď mnohem těžší soupeři a takto to proti nim rozhodně nepůjde...
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

V obraně takřka bezchybný a snažil se často i směrem dopředu, leč neúpěšně.

Sviňmetr : 4 sviní (slabý průměr)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : myslim, že soupeř byl hodně kvalitní, férovej a opět se mi zápas líbil. Když hraje soupeř dobře, je jasný, že nás to utlumí. ale já si tuhle sezonu užívám :) baví mě to